Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy tudtok változatosan...

Ti hogy tudtok változatosan étkezni szoptatás alatt ennyi tiltólistás étel mellett?

Figyelt kérdés
Miután a védőnő közölte és utána is néztem, hogy miket nem szabad elvileg enni szoptatás alatt, mosolyogva hozzátette, hogy azért étkezzek változatosan, mert az nagyon fontos. De hogyan kivitelezzem, amikor szinte minden zöldség gyümölcs tiltott? Ti betartjátok ezt a fajta "diétát"?

2014. nov. 25. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

én gyakorlatilag mindent eszek, karalábét és káposztát kivéve. illetve nem eszem csipőset és nem kávézom...

ezeken túl fogalmam sincs mik tiltó listásak és mit nem szabad...eszem amit épp főzök, nem foglalkozom vele, a babám meg mint hal a vízben :)

2014. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is mindent ettem és amikor a fiamnak fájt a hasa, akkor kihúztam a listáról, de nem nagyon volt ilyen és érdekes, de pl. ha tejet ittam, tejterméket ettem, semmi baja nem volt. A chilis babtól sem. A káposztánál fájt a hasa úgy emlékszem, de nem a tiltólistával kezdtem, hanem, hogy neki mi nem annyira jó. Abból indultam ki, hogy minden jó.
2014. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a tiltólistára, egyél mindent. Ha esetleg valamitől fájna a baba hasa, gondold végig, mit ettél aznap és próbáld meg kihagyni másnap. A gyerek hasa nem az ételtől fáj, hanem amiatt, h fejletlen a bélrendszerük, az ún. lactobacillus rhamnosus hiányzik nekik. Egyszerűbb, ha te szedsz acidophilus kapszulát vagy probiotikumot, ha kevés a tejed és a baba puffad, édeskömény kivonatot szedj. Nekem bevált mindkettő, a babám 5,5 hónapos, sosem fájt a hasa, ezeknek köszönhetően. Hagymát eszek minden nap meg csípőset...
2014. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szülés előtt állok éppen. A védőnő azt mondta, hogy ha kapok tiltó listát a kórházban nem foglalkozzak vele, mert akkor semmit sem ehetek. Azt mondta, hogy minden baba más és ki kell tapasztalnom majd, hogy mia az ami nem jó. A káposztát, gombát csípőset nem javasolta. Azt mondta, hogy egy a fontos a mértékletesség. Pl. tejből ne egy litert csak egy pohárral, narancsból ne egy kilót egy darabot egyek stb.
2014. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapig ettem a lista szerint. Gyakorlatilag pár főtt ételt, sok levest, melegszendvicset és virslit. Meg csokit, gyümölcslevet. Aztán fokozatosan vezettem be az ételeket, nem volt gond, kivéve egy fajta gyümilével 3 hósan.
2014. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jó azt olvasni, hogy nem reménytelen a helyzet és nem kell mindjárt böjtölni, ha szoptat az ember lánya... :) akkor én is így fogok tenni, eszem mindenfélét és figyelek nagyon, hogy mire hogy reagál a kismanó, bár azért a biztonság kedvéért nem káposztával és babgulyással kezdek :)
2014. nov. 25. 21:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha egy ételre érzékenyebben reagál, az az étel megevése után mennyi idővel jelentkezik kb.? Ebben van tapasztalatotok?
2014. nov. 25. 21:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az ebéd aznap estére ütött - a fürdés utáni szoptatás után volt kb. 4-5 órás sírás, feszengés, pukisereg. Éjjel azt hittem megőrülök, először csak sírt, mint aki éhes, fejtem le neki tejet, gondoltam nem tudott eleget enni, az meg a ráetetés esete volt. Olaj a tűzre, katasztrófa volt az éjjel. Nem ettem többet káposztát (savanyúságban ettem).
2014. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha eszel pl 10-kor és szoptatsz 12-kor meg 15-kor, akkor a 15 órásiban lesz benne a 10 órási evés.
2014. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!