Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti szedtek a szoptatás alatt...

Ti szedtek a szoptatás alatt vasat? Ha igen, milyet, miért pont azt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Már a terhesség hatodik hónapjától kellett szednem, először a Maltofert írta fel a nődoki, de attól erős szorulásom volt, így kaptam a Neo-ferro-folgammát. Azt szedtem a szoptatás végéig, mert nekem kellett és jó volt, és a gyerekorvos is azt mondta, hogy a ez a babának sem rossz.
2014. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először Neo-Ferro folgammát szedtem, attól szenvedtem nagyon, szülés után Krauterblut szirupot ittam, nőgyógyász javaslatára. ilyet: [link] ettől nem volt szorulásom
2014. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bérest szedek a gyerekorvos ajánlotta :)
2014. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

nem szedtem,csak szülés előtt, mert igen határeset volt a vasszintem (első vérételnél még a túl sokra kaptam csillagot) szülés után nem szedtem, úgy kábé gyerek 5 hónapos volt, mikor mentem vérvételre, gyönyörű volt az eredmény - pedig 10 hóig amúgy kizárólag szoptattam.

olvastam, a vas természetes forrásból szívodik fel leginkább,tehát az ilyen készítmények is csak töredéket, és hosszú idő után pótolnak.

megfelelő ételeket kell fogyasztani, és tudni kell pár fontos dolgot, amit pl. maga a nőgyógyászom sem mondott el, sőt, talán nem is tud.

ha valaki magnéziumot (magne-b6) együtt szedi a neo-folgamma féle vastabival, jó ha tudja, hogy pár órát ki kell hagyni a 2 között, mert az egyik akadályozza a másik felszívódását.

aztán a sok pékárú - kenyér, süti, kifli, stb. is csak ártalmas a vasra nézve, szóval ezekkel csínyján...

nagyon sok vas van a mákban! azt kell enni. van a májban is, ezek a legjobb források.

vashiánynak vannak jellegzetes tünetei, pl. fáradékonyság, vérszegénység (tenyéren, szemhéj belsején látni)


én pezsgőtabletta formájában meg-meg iszom már egy ideje vasat - de csak mert már több mint másfél éve még mindig szoptatok :)


amúgy a MAGNÉZIUM még inkább fontosabb! anyukák,ha sokat "szentségeltek" akkor érdemes magnéziumot pótolni, én ezt is pezsgőtabival teszem :)

2014. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!