Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudom kiszámolni hány...

Hogy tudom kiszámolni hány mili az ideális amennyit babámnak meg kéne ennie egy szopizáskor?

Figyelt kérdés
3700 gramm.
2014. dec. 4. 00:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

az igenye atlagosan testsuly 10%, ha testsuly 10%+100 mlt eszik akkor tuti hogy gyarapszik. ha tehat 3700 gramm, akkor 470 ml kb elég kell hogy legyen. ezt leosztod az etkezesek szamaval, ha pl 6-szor eszik, 80 ml korul kell ennie atlagosan. viszont reggel vizesebb a tej, tobbet eszik ilyenkor, az en babam este még 3 honaposan is csak 60 ml korul evett.es boldogan ataludta az ejszakat.

ha a tejed eros, lehet h a testsuly 10%a is eleg neki. gondolom van merleged, merjel minden este tiszta sulyt, az elso két hónapban heti 150-200 gr hizas az idealis.

az etkezeseket felesleges egyebkent mérni (egy darabig én is mértem mert nem ismertem.fel a sírásàn h mikor ehes) mert ha van pisi kaki es jol alszik akkor jol van lakva, es csak akkor krll surubben mellre tenni ha a hizasa nem megfelelo.

2014. dec. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Minek kiszámolni?

Sose használtam mérleget és addig és annyiszor szoptattam a lányom ahányszor csak akarta.

Ne tudományosan, hanem ösztönből gondozzuk a gyermeket.

2014. dec. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

ösztönből nem olyan könnyű, mikor pl hasfájós, mellette rossz alvo vagy épp nincs elég tejed mert te sem alszol és nem lehet tudni hogy miert sir....

ha nem mértem volna annak idején, most már nem tudnék szoptatni..

2014. dec. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
A baba súlyát megszorzod 150-el és elosztod az étkezések számával. Pl. 3500x150:6 (ha nem 6x eszik egy nap,akkor annyival osztod). Ez lesz egy evés ideális adagja,de ettől + - 10 ml-vel el lehet térni. Orvos mondta.
2014. dec. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ne számolgasd! Nem egyformán esznek a babák minden szopizáskor. Ha megéhezik adj neki, ne nézd az órát! Nem érdemes állandóan méregetni, mert be tud tőle stresszelni az ember. Ha hetente egyszer megméred fürdés előtt ruha nélkül és gyarapszik, az elég. Az éhség miatti sírást úgy tudod megkülönböztetni a hasfájóstól, hogy az utóbbinál tekereg, feszíti magát, felhúzza a lábát a pocakjáig.
2014. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
csak szólok a lepontozóknak, hogy a kérdés az volt, hogy tudja kiszamolni.... nem pedig az hogy vegyen e mérleget vagy ne. én valaszoltam a kerdesre, ellenben veletek. egyetertek h a merlegeles stresszes lehet annal aki arra hajlamos, de lehet h epp ez nyugtat meg valakit. nem ismeritek a korulmenyeket, miert törtök palcat a merlegeles felett??? én orvosi tanacsra bereltem, jo par ismerosomnek apadt el a teje aki nem volt hajlando mericskelni!!!
2014. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Én nem pontoztam le senkit, saját tapasztalatot írtam. Ha valakit a mérlgelés megnyugtat, hajrá!! EGY szopizásra ideális mennyiséget szerintem akkor sem lehet kiszámolni. Nem fog egyformán enni! Reggel eleve hígabb a tej, este sűrűbb.
2014. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem tudod kiszámolnbi, a tápszert lehet csak.

az anyatej összetétele napszakonként változik, reggel nagyon vizes, akkor sokat tud inni/enni, este nagyon sűrű, akkor sokkal kevesebbel jól lakik.

pl. reggel 120at szopizik, este 30at és mindkettővel ugyan úgy jól lakik mert este zsírt evett gyakorlatilag vizezett tej helyett :D

arról nem is beszélve, hogy a babának egyébként se fix mennyiség az igénye, szóval nem lehet kiszámolni, megbecsülni.

anyatejes babáknál a heti súlygyarapodásból szokták nézni, hogy van-e elég tej...

2014. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kórházban nekünk is a "súlyX150/napi szoptatás száma" képletet tanították.

Viszont tényleg nem szabad túlparázni.

Amíg szépen gyarapodik, van elég pisis-kakis pelus, és büfi után nyugodt, jóllakottnak tűnik, ne stresszeld magad!

2014. dec. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ősember hogyan számolta ki??? jééé...
2014. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!