Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lesz a tejjel a mellben,...

Mi lesz a tejjel a mellben, ha a baba nem szopizik és nem fejem ki? (eddig nem gyulladt be, nem nagy mennyiség)

Figyelt kérdés

egyre kevesebb tejem volt, egyre többet kellett pótolni, így elkezdtem szaporítani valahogy, ami valahogy haladt is, utána meg nem szoptathattam, mert gyógyszereznem kellett baleset miatt, különben nem tudtam a gyereket ellátni, így nemhogy több tejem lett volna és normalizálódtunk volna, hanem a baba olyan gyönyörűen leszokott de még a vigasztaló szopizásról is(3 nap alatt), mint annak a rendje.

pedig gyógyszerezés után, irekt kaja előtt akartam szopiztatni, és hát elnyammog egy minit rajta és nem eszik, várja a tápszert, ha erőltetem meg is harap(a cumisüvegnél is így jelzi, hogy nem kell több)


e már 1 hónapja érzem, hogy nem a régi még a mellem, szerintem van benne tej, de nem visz rá a lélek a fejésre(Amúgy azt mindig utáltam, hogy a végén 1 órát még azért kell ülni és fejni, mert hol ebből jön még csepp, hol a másikból és nem mertem hamarabb befejezni, mert ugye akkor kevesebbet termel, mert kevesebb az igény..)


szóval fel tud ez szívódni?


2014. dec. 8. 19:20
 1/8 A kérdező kommentje:
igen, most direkt megnyomtam, és jön tej.
2014. dec. 8. 19:23
 2/8 A kérdező kommentje:
csak mert azt írtam 1 hónapja nem szoptatok, és ebből az következett volna, hogy nincs, de van, leellenőriztem!
2014. dec. 8. 19:24
 3/8 A kérdező kommentje:
vagy hogy szoktassam rá, hogy megint szopizzon? (vagy ezt lehet másik kérésbe kell írnom)
2014. dec. 8. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Több mint egy éve nem szoptatok, ha megnyomom még mindig jön. Persze nekem nem nagy mennyiség.

Ha nem csomósodik a melled, akkor nem lesz baj.


A kérdés inkább az, hogy mit szeretnél, szoptatni vagy elválasztani.

Azt nem írtad, mennyi idős a baba.


Ha szeretnél szoptatni megint, akkor keress fel szoptatási tanácsadót, aki majd segít, hogy hogyan kezeljétek a cumizavart, mert vélhetően a tápszert cumisüvegből kapta...


Ha nem szeretnél már, akkor sok teendő nincs.

Figyeld a melled, ha csomósodna, akkor masszírozd és épp annyit fejjél ki, hogy ne feszüljön.

2014. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne úgy képzeld ezt el, hogy a melledben ott áll a tej. Az anyatejet a tejmirigyek választják ki, amikor inger éri őket - pl. a baba szopizik vagy fejsz. Ha egyiket se teszed, egy idő után "rájönnek" hogy nincs már rájuk szükség, és nem állnak készenlétben a tejleadásra.
2014. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

olvastam olyat, hogy már a baba sírás is beindítja a tejtermelést


amúgy 7 hónapos, hozzátáplálom, nem tudom erőltssem e jó lenne az ételallergia kockázat ellen erősíteni az immunját ugyan, de nem tudom, hogy most erőltessem e

2014. dec. 8. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy hét hónapos babát még semmiképp nem választanák el, én konzultálnék a szopis tanácsadóval, hogy hogyan lehetne visszaszoktatni, hiszen tej van.


www.lll.hu

www.ibclc.hu


Itt találsz tanácsadókat.


Legjobbakat Nektek!

2014. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönet
2014. dec. 9. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!