Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babám óránként...

3 hónapos babám óránként eszik! Nem elég neki a tejem vagy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Óránként kéri a cicit. Tejem van, folyik belőle! De mégis sokszor úgy tűnik mintha éhes lenne.kaki ritkán és nehezen sikerül! Rövid ideig cicizik, pár perc után löki ki a szájából és sír! Mit javasoltok? A doki szószerint azt mondta miko rákérdeztem hogy nem gond-e ekkora babánál az óránkénti evés, azt mondta "ha önnek nem gond, akkor nem"!

2015. jan. 3. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Inkább hasfájás gyanús ha pár perc után ellöki
2015. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos hasfájós. De már sokkal jobb mint az elején. Mit tudnátok javasolni?
2015. jan. 3. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Valtva adod neki a cicit? 3 oras blokkokat probalj. Ha gyakran keri 3 oraig csak az egyik cicit add neki. Igy nem csak a tejcukros elotejet kapja. Aztan 3 ora mulva valts. Szerintem egyebkent a foga jon kell neki cici nyugtataskent csak faj az inye. En odaadnam neki!
2015. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor ezt a 3órás váltást! Az a baj hogy már 1-2 hónapja ez megy. Elég tanácstalan vagyok mivel a doki nem mond rá semmit. 3-4 percet eszik aztán sír, cumival nyugtatom!
2015. jan. 3. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ez több hónapja így megy, az nem jó! Általában 3 hónapos korukra a babák nagyon ügyesen, gyorsan szopiznak, és jól is kell laknia, ha elvileg van tejed.

Próbáltad már lefejni és megnézni, mennyi van? Lehet, hogy nem szeret ciciből enni (van ilyen is), vagy túl gyorsan ömlik a szájába a tej, esetleg nehezen indul be és behergeli magát az éhségtől, mire jönne és már abba is hagyja. Így éhes marad és ördögi körbe kerültetek.

Hízik rendesen? Éjszaka is óránként enne?

Kiegészítésnek adtál már tápszert?

Lehetséges, hogy megérne egy próbát, hogy lefejed a tejet és üvegből kapja meg. Akkor látnád is, hogy mennyit eszik, és hogy az üvegtől is elfordulna-e 3-4 perc után.

2015. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt már hogy miután evett az egyikből lefejtem mindkettőt, 70ml jött le összesen úgy hogy az egyikből akkor a másikból elötte egy órával evett! De nem ürítettem ki teljesen! Szépen gyarapszik! Ünnepek elött voltunk méretni akkor volt 5,20kg. Nem nagyon szeret cicizni, van mikor csak bimbóvédővel fogadja el nagy nagy nehezen.tápszert próbáltuk már kiegészítésnek de az a baj hogy nagyon nehezen kakil így is, tápszerrel alig sikerült! De sokszor csak szélcsővel sikerül és már idegesít hogy a doki nem mond valamit mert ez szerintem nem normális... azt hiszem mindenre válaszoltam,de ha nem írok még! :) köszönöm a segítséget!
2015. jan. 4. 11:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, éjszaka nem kel sokszor! 21-23 óra körül alszik el, majd 3körül és 6 körül kel enni. Aztán 8-9-10.... reggel van hogy még az órát sem várja ki...
2015. jan. 4. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem cumizavara van. Ha cumizik es bimvovedovel szeret szopizni eleg eselyes. Ibclc.hu-rol hivj fel egy szoptatasi tanacsadot O tud erdemben segiteni. Sok sikert!
2015. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Vagy fejed akkor ezután a tejet és adod üvegből, ha abból jó mennyiséget megeszik, vagy folytatod a kínlódást. Hiába a szoptatási tanácsadó, ha a baba nem szeret mellből enni, a tanácsadó hatására sem fogja szeretni. :(

A bimbóvédővel jól eszik? Ha igen, egyen úgy. Ha a cumisüvegből normálisan, jó mennyiséget eszik, akkor kapja úgy az anyatejet.

A hasfájásra nem adott semmit a doki? Biogaia csepp, Colief, Espumisan...

2015. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szoptatasi tanacsado az esetleges cumizavart oldana meg kedves utolso. Illetve nyilvan jobban ert hozza mint Te meg en.
2015. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!