Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jelent tragédiát sok...

Miért jelent tragédiát sok anyukának, hogy meg kell szoptatnia a babáját éjszaka?

Figyelt kérdés
Olyan rövid ez az időszak. Olyan borzasztó megetetni? Én fél éve csinálom, nem mondom, hogy nem fárasztó, de majd a babám tudja, hogy meddig van rá szüksége. Ja és nekem erre a tanításra...:)
2008. aug. 19. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én is fél éve szoptatok éjszaka is 1-2 x, nekem nem borzasztó örülök hogy eszik a baba
2008. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én négy hónapos baba anyukája vagyok és 2-3x szopik a babám éjjel. Számomra a világ legtermészetesebb dolga hogy megszoptatom. Akinek ez tragédia, úgy gondolom nincsen felkészülve hogy anya legyen.
2008. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 9 hete szoptatok, és az éjjelt is végigalussza, 8-kor fürcsi, alvás, és reggel 5-6 körül kel először, majd 8-9 körül. Nem esik nehezemre, de azért érzem, hogy 9 hete nem aludtam végig egy éjjelt sem...

Mem vagyunk egyformák, van akinek kisebb a tűrőképessége, és van aki "finnyásabb", fáradékonyabb...

2008. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is így gondolom. Sok olyat olvasok itt, hogy panaszkodnak anyukák és le akarják szoktatni a babájukat, vagy ki akarják tolni az etetést.
2008. aug. 19. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 9 hónapos lesz a jövő héten és éjszaka is szopik 1x,2x,3x, mikor hogy. Nekem sem jelent tragédiát a dolog, én szeretek vele éjszaka is összebújni, mondjuk mi együtt is alszunk, így könnyebb. Szerintem az a rossz, ha a baba szopizás után nem alszik rögtön vissza, hanem ébren van még 1-1,5 óráig, na az tényleg fárasztó, nálunk is volt ilyen. De egy anyuka nagyon ki tud merülni pár húzósabb éjszaka után, nem szabad senkit elítélni ezért szerintem. Hogy ez az időszak meg mennyire rövid, az nagyon változó lehet, mert van akinek még 2-3 évesen is szopizik éjszaka a kisgyereke...
2008. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az en kislanyom epp ma 3 honapos, par hetig este 9kor szopizott majd felkellt 3korul egy kis cumizasra (szopizni keveset )aztan aludt 6 -7ig, egy hete viszont 3x is felkell, nem tragedia, orulok hogy eszik, de szornyen faraszto. Eppen most gyult ossze nekem is harom honap ejszakazas, nehezen indult a szopizas is nekunk, sokat kinlodtunk , tenyleg erxem hogy nagyon kivagyok merulve, de ha 5x kellne fel akkor sem vennem tragedianak ,ilyen az en kislanyom, aki megtudja tanitani a babajat hogy aludja at az ejszakat ugyes ,gratulalaok neki, en nem fogom eroltetni, elobb utobb magatol is leszokik rola. Engem is tanitottak szuper anyukaka hogy ne adjak neki cicict, inkabb ringatassal altassam vissza hogy szokja meg hogy ejszaka nincs cici, de en arra nem vagyok kepes.

2008. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tragédia! Viszont én már a végkimerülés határárn jártam, mert bimbóvédővel tudtam csak szoptatni és azzal nem nagyon ment a babának éjjel 3× kelt és 1,5 órát lógott a cicimen mire jól lakott. Ő közben persze aludt, én viszont fenn voltam, mert csak ülve ment a szopi. (Különben folyton leesett a bimbóvédő) Utána negyed óra büfi, mert ha nem, jött a csuklás. Letettem, el is aludt viszont másfél óra múlva megint kelt. szóval én max egy órákat aludtam. Végül abba hagytuk a szopit, mert már nagyon kínlódtunk mindketten, de a tejem továbbra is fejem neki. Mióta jól lakik gyorsabban átalussza az éjszakát! Hát nekem megváltás volt, mert éreztem, hogy már nem sokáig bírtam volna.
2008. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!