Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet ketogén...

Szoptatás alatt lehet ketogén diétát alkalmazni?

Figyelt kérdés

Mi előtt,azt gondoljátok, hogy én akarok ketózni, szólok, nem én! :)

Barátnőm szeretné elkezdeni,persze csak ha lehet. 1 éves a gyereke.

Fogalmunk sincs, hogy befolyásolná e a tejtermelést..

Szerintem nem tenne jót neki.

Szerintetek?


2015. jan. 13. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. csak húst, zöldséget, leveseket ettem terhesen is és szoptatás alatt is, mert a szénhidrát nem esett jól, lenyomott, székrekedést okozott stb.

Ha a kenyeret, cukrot, liszteket, tésztákat stb. akarjay kizárni, de húst eszik és szed mellé vitamin kiegészítést (Bvitamin pl. sok a gabonában) illetve a gyümölcsöket nem veszi ki, szerintem semmi akadálya ennek az étrendnek a szoptatás alatt sem.

2015. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtam, hogy én egy évesen már nem szoptattam, de volt bőven tejem ch szegény étrend mellett is.
2015. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmikeppen sem. Ha az igazi ketigen dietat akarja tartani veszelyes lenne ra es a babara nezve is. Ezt az etrendet hivatalosan epileszias gyermekek kezelesere javasoljak.


Mellekhatasai: A diétának lehetnek bizonyos mellékhatásai, ám ezek még mindig kevésbé károsítják a szervezetet, mintha a diétát nem tartaná a gyermek. A mellékhatások enyhébbek, mint a gyógyszereké vagy a műtété.[27] Sokszor a korán jelentkező mellékhatások a diéta megszokásával megszűnnek: székrekedés, hasmenés, hányinger, hányás. Hosszabb távon is fennállhatnak a következő tünetek: magas vérzsírszint, (60%)[35], a koleszterinszint akár 30%-os emelkedése,[27] alacsony magnézium- és nátriumszint, vesekőképződési hajlam,[36] csontritkulási hajlam,[4] vashiányos vérszegénység, enyhe savasodás[35].


Ezen betegségek egy részét gyógyszeresen, vagy a többszörösen telítetlen zsírsavak arányának emelésével és a ketogenetikai tényező csökkentésével.[35], vitaminok, ásványi anyagok adásával, illetve megfelelő diéta alkalmazásával el lehet kerülni. Johns Hop nátrium-citráttal a hetedére csökkentette a vesekőképződés gyakoriságát,[36][37] de a módszer hatásosságát még nem vetették alá klinikai teszteknek.[8] A mellékhatások azonban nem mindenkinél fordulnak elő, és a diéta abbahagyásával a szövődmények többsége megszűnik. Szükség lehet egyes vitaminok, vagy ásványi anyagok pótlására: Ca, Mg, Na, Fe, satöbbi.[4] Ezek szükségességét laboratóriumban kell ellenőrizni, és csak orvosi javaslatra lehet szedni.


A vesekövek kialakulását a következők okozhatják:[36]


A kalcium kiválasztódása a vizeletbe együtt jár a csontritkulással és a savasodással. A csont egyik fő alkotórésze a kalcium-foszfát, ami reagál a savakkal és a kalcium kiszabadul.[36]

A vizeletben kórosan kevés a citrát, ami a kalcium visszaszívását segítené.[36]

A vizelet savassága miatt a húgysav kiválik, és kristályai magot adnak a vesekőképződéshez.[36]

Több intézetben hagyományosan a megszokott folyadékbevitelt 80%-ra csökkentik;[36] ez azonban lassanként visszaszorul.[4]

Felnőtteknél ezekről a mellékhatásokról számoltak be: fogyás, székrekedés, a koleszterinszint megemelkedése, nőkben a menstruáció szabálytalanná válása, vagy elmaradása.[38] wikipedia


A diétárol: [link]

2015. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:52

Ez, amit te írtál nagyon messze van a ketótól. Én ketóztam, életem legnehezebb 3 hónapja volt. Gyümölcs semmi, zöldség is csak mértlékkel, hús is csak mértékkel, abból is csak zsíros, szinte csak zsírt és zsíros dolgokat lehet enni(szalonna, tepertő, kókuszzsír, zsírtej, bacon, kolbász, tojás, de inkább csak a sárgája). Emellett persze semmi tejtermék, semmi hüvelyes, semmi gabona, semmi glutén, semmi krumpli, rizs, semmi édes. Én soktat fogytam tőle, de lelkileg nagyon megviselt, nem éreztem jól magam. Én nem ajánlom szoptatás alatt.

2015. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. jan. 13. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!