Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég tápláló a tejem?

Nem elég tápláló a tejem?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapos a kisfiam,az 1. hónapban kb. 700gr-ot hízott azután stagnált a súlya majd kiderült, hogy refluxos lett, sokat bukott!Egészen a múlt hétig mértem minden etetés előtt, jól szopizott volt, hogy 130-140gr-ot!December 14 óta 460gr-ot hízott! Azt mondták, lehet tápszert kellene adni!A hozzátáplálást elkezdem 4 hósan!Tápszert nem szeretnék adni mert van tejem és ha hozzápótolok akkor az egyenes út lesz az elválasztódáshoz! Volt valaki hasonló helyzetben? Ki mit csinált?
2015. jan. 14. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne adj tápszert. Nyugodtan megkezdheted a hozzátáplálást.

Nem mindig híznak a kisbabák, főleg, ha nőnek.

2015. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tennem, hogy 47cm rel született most pedig 60 cm.
2015. jan. 14. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányommal hasonlóképpen voltunk, mint ti. Nem igazán hízott, stagnált, és kiderült refluxos.

Neki 4,5 hónaposan adtam először Sinlac pépet, ami segített a hízásban, és közben persze szopizott. 5 hónaposan kezdtem kóstoltatni vele ezt-azt, de igazából a Sinlac pép segített a hízásban.

Én ezt jobbnak gondoltam, minthogy tápszert adjak egyből, mert arra gondoltam, hogy akkor gyorsabban fog leszokni a szopizásról.

A Sinlacot napi 1x vagy 2x kapta, és így nem hagyta abba a szopizást sem.

2015. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyakrabban szoptass vagy tápszer. Hozzátáplálni ráérsz hat hónap után.
2015. jan. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínű kevés neki a 130-140g. Az én lányom kezdettől fogva többet szopizott, akkor hízott jól, ha 180g felett evett. Mikor 140g-okat szopizott az enyém sem hízott. Ha hetente nem hízik 15-20g-ot akkor nem elég neki a tej. Én többet szoptattam olyankor, több lett tőle a tejem is. Így ki tudtuk húzni 6 hónapos koráig csak cicivel, még utána pár hétig is a legfőbb tápláléka az volt. Az a baj a hozzátáplálással ilyen idős korban, hogy ha nem elég érett a bélrendszere csak ártasz vele. és valószínű, hogy nem érett még egy 3 hónapos babánk. Szerintem olvas először utána. nincs még ilyenkor emésztő enzimjük, nincs ami megeméssze az ételt.
2015. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzet az ha 130-140gr-nál többet szopizik akkor vissza is jön mert valószínű túl eszi magát! 3000gr-al született! És gyermekgyógyásszal beszéltük meg, hogy először a hozzátáplálással próbálkozzak és ha az sem lesz eredményes akkor tápszer!
2015. jan. 15. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!