Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik nap 480grammot szopizott...

Egyik nap 480grammot szopizott összesen másik nap 350grammot. Nem túl kevés ez a 350 gramm az előző napihoz képest?

Figyelt kérdés
2015. márc. 27. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
nem, és épp ezért elég hetente egyszer mérni :)
2015. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attól függ. súlya szerint mennyit kéne ennie? szorozd be a súlyát 150-el,úgy számolják. pl. 4.64 x 150. ez egy átlag, HA jól hízik,sokat pisil,jó kedvű belefér kevesebbb is. (de akkor ha ezt orvos is mondja)több meg nyilván.
2015. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én hétfőn 3,5 liter folyadékot ittam :) tegnap csak 1,5litert... ezen senki nem akad fenn, pedig a babáknál pont ilyen, te se eszel/iszol minden alkalommal illetve minden nap ugyanannyit. vagy ha ez egy elvárás, akkor te is mérd le mindig grammra :D


bocs ha nem volt vicces :D ne méregesd, elég heti 1x, hogy gyarapszik-e, esetleg napi 1x ha nagyon parás vagy, de minden etetést nem szabad mert csak bedilizel!!!

2015. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a bedilizés határán állok már így is, de akkor megnyugodtam, köszönöm:)
2015. márc. 27. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam, naponta, minden szopinál méregettem. Mindkét kislányom minimál evő volt, egyik sem ette meg szinte soha a napi testsúly szerinti "előírt" adagot. Még 3 hónaposan is volt 40g-120g-ig mindenféle mennyiség egy evésre.

Amit egyébként tápszerrel etetett babákra találtak ki, akiket ugyanabban az időben, X óránként, cumisüvegből, mindig azonos mennyiségű, azonos minőségű tápszerrel etettek

Na, ez nekem csak arra volt jó, hogy az idegességtől apadjon a tejem. Az első kislányomat nem is tudtam, csak kb 4 hónapos koráig szoptatni, azt is úgy, hogy szinte mindig pótlást kapott, mert ugye nem volt meg a mérleg szerinti mennyiség.

A második gyereknél is így kezdtem, de aztán elsüllyesztettem a mérleget, hetente egyszer mértem a gyereket, és csak a havi átlagot néztem, hogy mennyi volt a hízás.

Teljesen arányosan, minden hónapban kb 500g-ot hízott. Volt pisi, kakis pelus mindig, elégedett, nyugodt volt. Az elején próbáltam ugyan pótlást adni, de nem kellett neki, a cicit is kiköpte, így nehéz beleimádkozni plussz kaját, ezért hagytam. Ha elég volt neki, akkor elég volt.

Most múlt 5 hónapos, tejem van, stressz nincs:)

2015. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Akkor ne olvasd el, ez a te problémád, nem a miénk.
2015. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

...és képzeld, az én kislányom tejcsit szopizik a ciciből, a nagyobbikkal meg játszóra szoktunk menni a csanából!

remélem, már hánysz is!

2015. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az a lényeg, hogy hízzon attól a mennyiségtől, amit szopizik. Nekem majdnem elapadt a tejem attól, amikor 4 hónapos korában először megmértem, hogy mennyit eszik egy nap. 450-500 ml-nél több sehogy se jött ki. Akkor már engem is felvilágosítottak azzal a hü..lyeséggel, hogy neki már meg kéne innia a 150 ml-t. Persze azóta tudom, hogy ez a tápszeres babákra vonatkozik és rájuk is csak úgy, hogy ennél többet azért ne nagyon döntsön beléjük anyuka. A másik mumus a kilogrammonkénti adag. Babámnak az alapján 720 ml lett volna a minimum. És csak 450-500 ml-t ivott. Totális pánikba estem, de úgy, hogy a tejleadó reflexem gátlódott, a gyerek nem jutott a tejhez, több mint 2 hét szopisztrájk, azt hittem éhen hal a gyerekem. Ekkor már mértem minden pelenkát, a szopimennyiséget már inkább nem, de a pelenkákat muszáj volt, hiszen képes volt déltől este 6-ig egyáltalán nem szopni. Túljutottunk rajta, de akkor minden elromlott. Igaz, volt előzmény, azért kezdtem mérni, mert rájöttem, hogy az utóbbi időben nem raktam mindig mellre amikor kellett volna. Ezt valószínű helyrehozhattam volna egyszerűen gyakoribb mellretétellel, ezt igazolta a mérleg is, mert ahogy gyakrabban szopizott, azonnal hízott, ahogy előtte már hetek óta nem. Csakhogy megvettük a mérleget és a folytatást már leírtam. Később, néhány hónap múlva, amikor úgy tűnt, nagyon sok tejem van, kíváncsiságból újra megmértem és nagy meglepetésemre, változatlanul napi 450 ml-ket ivott. Megbékéltem ezzel, hiszen hízott mellette szépen. De aztán jött fogzás, a szopi drasztikusan lecsökkent és mértem és mértem egészen 1 éves koráig minden szopizást. És minden hónapban egyre kevesebbet ivott úgy, hogy a szilárd táplálékkal sehogyse állunk, alig eszik, tehát nem amiatt iszik kevesebbet. Egy neves szoptatási tanácsadó szerint az állandó méricskélés olyan folyamatos stresszintet okoz nálam, ami gátolja a tejleadó reflexet és ez okozza az apadást. Havonta fél dl-vel kevesebb. Most már max. 2,5-3 dl, de van olyan nap is, amikor csak 2. Nagyon bánt, mert még szüksége lenne az anyatejre. Tápszert ő már nem fogadja el, szóval nem tudom mi lesz, ha elapadok. Meg kell nyugodnom. Nem tudom, ha nem mértem volna, tényleg nem apadtam volna le? Azért kellett mérnem, mert ő nem jelzi, ha éhes. Csak akkor adja jelét az éhségnek, ha már nagy baj van:( Én ebbe kicsit belerokkantam.
2015. márc. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 id. Géber Péter ***** válasza:
Csak egy egyszerű kérdés! Te minden nap egyformán eszel? A gyerek is emberből van!
2015. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!