Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kifejezetten tanácsot...

Ha kifejezetten tanácsot kérne a barátnőtök mit mondanátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babája, sok teje van, de teljesen abba akarja hagyni a szoptatást, mert tehernek érzi. Tőlem kért tanácsot, hogy mit tegyen, de inkább megerősítést szeretne szerintem, hogy ez így jó, mivel az én babám tápszeres volt (de én mit nem adtam volna ha lett volna tejem... :(.. ). Én pont hogy nagyon nem értek vele egyet, és úgy gondolom, hogy egy ilyen picit szoptasson még ha egyszer megteheti. De hogy ezt így megmondjam annak ellenére beleszólásnak érzem, hogy ő kérdezett....

Mit csinálnátok? Egyáltalán szerintetek igazam van?


2015. máj. 17. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az őszinte véleményedet mondd! Aztán tegyen, ahogy jónak látja. Veled értek egyet, de a döntés az övé.
2015. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbálnám kibekkelni a kérdést azzal,hogy a te döntésed. ha nagyon erőszakoskodna megmondanám,hogy az igazat,hogy én még szoptatnám,örülhet,hogy van teje. de nem erőszakolnám rá a véleményem,csak megmondanám. sajnos sokan vannak akik nem akarnak szoptatni,angliában 1% szoptat. amúgy miért érzi tehernek a szoptatást? csak úgy,vagy van valami oka is? inkább arra érdemes rákérdezni. lehet,hogy rosszul teszi mellre a babát aztán folyamatosan sebzi neki. vagy lehet,hogy hasfájós,refluxos és egész nap a mellén cummogna. szóval érdemes rákérdezni,hátha megoldható a dolog pl. egy szoptatási tanácsadóval. ha meg szimplán csak nem akar szoptatni,hát ez van. talán hozd fel nekihogy mi lenne ha fejné a tejet,és akkor cumisüvegből adná. sajnos ha úgy se,hát ez van. nekem is rossz az ilyet olvasni,vért izzadta azért,hogy legyen tejde hát ez mindenkinek a saját döntése :-(
2015. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó barátnő, akkor megmondanám az igazat, így, ahogy itt leírtad: "én mit nem adtam volna ha lett volna tejem... "


Szerintem ennél több nem is kell.

2015. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván érzi,hogy nem éppen a legjobb ötlet,ezért kért tanácsot.Mindenki úgy csinálja,ahogy neki jó.5 hónap azért nem rossz.Ha tehernek érzi,akkor hagyja abba.Nem attól lesz jó anya,hogy sokáig szoptat.Szerintem ártalmasabb,ha idegeskedik közben,nem akarja,stb.Ezt megérzi a baba is.Nagyon jó dolog az anyatej,de a kiegyensúlyozott,boldog anyától nincs jobb a baba számára(jöhetnek a két éves korig szoptató anyatigrisek lepontozni)
2015. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából nincs sok oka rá, csak azt mondja elég volt, és elege van, hogy éjszaka óránként-kétóránként kel a pici. Azt reméli a tápszertől majd aludni fog éjszaka. Szerintem ez nem ettől függ, bár nekem valóban hamar átaludta a kisfiam az éjszakát, de olyat is hallottam, hogy tápszeres baba és ugyanúgy sokszor kel...
2015. máj. 17. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!