Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek hol tart a szobati...

Szerintetek hol tart a szobatisztaságban?

Figyelt kérdés

30 hónapos. Kb 1 hónapja itthon pelus nélkül van. Az első 2,5-3 hétben szólt,hogy wc-re kell mennie. (10ből 9szer)

1 hete viszont ahol épp van oda kakil.

Hozzáteszem,hogy csak akkor szólt eddig is hogy wc ha csupaszon volt a feneke. ha már egy kis alsógatya vagy nadrág van rajta nem szól, csak csinálja.

Azt hittem legalább haladunk, hogy szól, de mostmár ez sem.

és azt sem értem, hogyha van rajta alsógatya akkor azt hiszi hogy pelus van rajta és azért kakil-pisil bele? Nem ülhetek itthon vele egész nap, hogy csupaszon legyyen, de értelemszerűen elmenéskor adni kell rá pelust.


2015. aug. 6. 14:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, szobatisztaság helyett szoptatás témakörre kattintottam.
2015. aug. 6. 14:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell elmenetelkor pelus? Ha nélküle már szól, akkor csak összezavarod a pelenkával. 2-3 váltás ruha a táskába, és lehet menni bárhova.


Amúgy ebből az állapotból lesz szinte egyik pillanatról a másikra stabil szobatisztaság :)

2015. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

amíg adsz rá pelenkát, addig összezavarod.

hát honnan a fenéből tudná, hogy a pelenka nedvszívó, abba lehet csinálni bármit, míg a bugyi-ami érzésre hasonló nem arra való? meg kell tapasztalni és milliószor elmagyarázni. és nem összezavarni azzal, hogy visszaadogatod naponta a pelenkát

2015. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért kell rá elmenéskor pelenka, mert a buszon nem pisilhet-kakilhat be.

még ha kocsival megyünk oké, oda tudok tenni törölközőt alá.

Pelust pedig csak ilyenkor és éjjel adok neki.

A fő gond az,hogy az alsógatyát és rövidnadrágot is szerintem a pelushoz hasonlítja, ezért kakil-pisil bele.

2015. aug. 6. 14:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Buszozás előtt pisiljen. a kaka azért ennyi diősen meg már tudható, hogy lesz-e akkor vaghy sem. kakilt-e már aznap 8annyiszor, haányszor szokott) vagy sem.

Amúgy szerintem a buszon is simán ülhet egy törölközőre a gyerek pelus nélkül... legfeljebb bepisil, és akkor mi van? nem ő lesz az első.

2015. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudható.

nem kakil ugyanakkor.

Tegnap meg tegnapelőtt négyszer kakilt egész nap.


Azért azt nem hiszem el, hogy mások pelenka nélkül indulnak el szobatisztaságra szoktatásnál.

Pl ma az anyuka ott volt a játszón, az ő lánya egyidős az enyémmel és mondta, hogy elmenéskor ad rá pelust, most is volt rajta, meg éjjel.

Ezen kívül viszont nem, és nem pisil-kakil be.

2015. aug. 6. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nincs itt a szobatisztaság ideje, hiszen nem szól, ha van rajta valami amit ő pelusnak gondol, sőt most már akkor sem, ha meztelen van. Messze már biztosan nincsen, de ez még nem az. Ennyire megbízhatatlanul szóló gyereket én sem vinnék pelus nélkül olyan helyre, ahol kellemetlen ha bepisil, bekakil. Kis türelem, nem sok idő kell már azért.
2015. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is előfordult, hogy a játszótéren a csúszda tetején pisilt be a kisfiam. Vagy a kocsiban a gyerekülésbe.

de pl boltba menetelkor belépés előtt még pisilt a fűbe, aztán megígérte, hogy bent nem fog kelleni... és nem volt gond.


ő is 30-32 hónapos volt ekkor. 2 hónappal később már éjszaka sem volt pelusa, és 1 kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 2 évben azóta hány balesete volt.


A pelus ilyenkor összezavar. hogy van az, hogy egyszer be lehet opisilni/kakilni, máskor meg nem?

Akkor add rá vissza a pelust, és ha lesz rá igénye, akkor pelusban is szólni fog, hogy pisilni kell (mondjuk én megvártam vele ezt a pontot)

2015. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú nehéz kérdés.De szerintem nem sok híja.De a pelus bezavarhat.Az én lányom 34 hónapos é 3 hónapja egyik napról a másikra történt.2 balesete volt.Már egy hét után hosszú útra is bugyit adtam rá váltó ruhát vittem persze de már tartja.Nálatok még a tartással van a gond.Ne add fel.MInél több alsónemű ne pelust.Mond neki hogy legyen nagyfiú nálunk még motiválta az is hogy pár hét és jön a kishuga és ő lesz a nagytesó. Sztem is hagyjátok a pelust,
2015. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!