Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy több legyen...

Mit tegyek, hogy több legyen a tejem?

Figyelt kérdés
Két hetes a babám és alkalmanként 20-40 grammokat szopik, ami nagyon kevés, a többit tápszerrel pótolom. 3-4 óránként eszik, keltem, hogy minél többet legyen cicin, de nem akar megindulni a tejem. Szoptatós teát is iszom. Ha van ötletetek, tanácsotok, osszátok meg velem. Köszi!
2015. aug. 13. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem napi kétszer 7-80mlről lett kb napi 1200-1400 (igazából már nem emlékszem pontosan) annyit tudok mondani,hogy több mniden befolyásolja,a legjobb amit tehetsz,hogy jelzel a szervezetednek,hogy kevés a tej. ezt úgy teheted meg,hogy ha kell egész nap is szoptatsz cserélgetve a melleket,ha a baba pedig kidőlt,mert előbb-utóbb kifog,akkor fejéssel is rá lehet segíteni. én fél-fél órát szoptattam mindkét mellemen,pótlást csakis ezután kapottutna pedig fejtem még fél órát függetlenül attól,hogy jött-e bármi. szoptatás napokat is érdemes tartani,mikor több ideig csinálod,vagy hosszabb fejéseket vagy cserélgetvevagy egyszerre a kettőt. emellett az is számít,hogy igyál eleget, lehetőségekhez képest pihenj és tölts elég időt a babáddal,nekem az volt a baj,hogy a rokonoknál volt már a kórházba is egész nap,szóval bújjatok össze az ágybaha már nem lesz olyan érzékeny a melled kényelmesebb is lesz :-) és ne görcsölj rá,a tej lassan növekszik nem egyik nappól a másikra,meg ha megy megy,ha nem nem és kész,nincs azzal baj ha nem mert nem az számít,hogy mit eszik hanem hogy ki eteti :-)
2015. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ugyanígy voltunk mi is, sok kitartás kellett hozzá, de 8 hetes korára újra kizárólag anyatejes lett.

Mothermilk kapszula, citromfű tea, szopi előtt után 2-3 dl víz, reggel és este szopi után fejés a 7-5-3-1 módszerrel, akkor is ha nem jön semmi, és akkor is ha két nap után még nincs eredménye...nekem 2 hét alatt ez visszahozta a tejem. És persze minél több alvás és nyugalom.

2015. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja és pizza, kalács minden mennyiségben ;)
2015. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy alkalmanként fél-fél órát szokott szopizni, de valamikor előbb kitolja a szájából és sír, gondolom, mert üres. A fejés mellszívóval is jó? Kézzel nem vagyok rá képes, még eléggé érzékenyek még a melleim, a babától elviselem a fájdalmat, de hogy magamnak nyomogassam, hát azt nem tudom megcsinálni :D
2015. aug. 13. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
persze én is mellszívóval fejtem :-) 1es
2015. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, én is kézi pumpás mellszívót használtam
2015. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Amig a baba a két hónapot betöltötte, fejtem és tápszert adtam, én is már azt sem tudtam, hogy mit igyak, hogy több tejem legyen, de végül a kapor mag tea az nagyon bevált. 2hónaposan elkezdett szopni a kis fiam. 2 hét múlva 1 éves lesz és még mindig szopik.

Az elején azért nem szopott,mert kicsi a mellbimbom.

Szerintem megér egy próbát a kapor mag tea, gyógynövényesbe vettem.

2015. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alap az, hogy sokszor legen cicin, mert az fokozza a tejtermelést. Amilyen "szerekről" még én tudok hirtelen: görögszénamag-főzet, ill. ez a mag van a More Milk kapszulában is.
2015. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!