Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet tetovált...

Szoptatás alatt lehet tetováltatni?

Figyelt kérdés
1-hónapos most a kisfiam, szeretnék a csuklómra egy tetkót, lehet szoptatás alatt csináltatni vagy ezt inkább most felejtsem el ?
2015. aug. 14. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem zavarja a tetoválóművészt, akkor nyugodtan, de ha zavarja, akkor inkább két szoptatás között.
2015. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Ősanyáknak nem, bevállalósaknak igen :)
2015. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem majd ha elmúlik fél éves a pici. Addig hagyd a szervezeted, elég volt neki a szülés is :)
2015. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szoptatás éppen úgy kizáró ok a tetoválásra, mint a terhesség.

Megváltozott a hormonháztartásod, még nem állt vissza. Vért is veszítettél. A szoptatás is a te szervezetedtől vesz el.

Fájdalmasabb lehet, vagy nem fogadja be a festéket a szervezeted, ellenanyagot termel, mintha beteg lennél, kilöki magából.

A szoptatás nem olyan hosszú időszak, a tetoválás örökre szól! :) Legyél még türelmes kicsit.

2015. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem csináltatnám.

Azért irigyellek, hogy ilyeneken gondolkodsz, mert ez azt jelenti, hogy nagyon jó babád lehet, nem sok gondod van vele.

Én az első három hónapban örültem, ha túléltem a mindennapokat.

Várj még vele egy kicsit.

2015. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) és hát igen szerencsém van mert csak akkor sír ha éhes vagy tele a pelus :)
2015. aug. 14. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Majd jön a foga, aztán megtudod, milyen a magyarok istene.


Amúgy nem célszerű tetováltatni, semmikor. Ha valaki annyira ostoba, hogy tetováltasson, akkor nyilván mindegy lesz neki, hogy épp szoptat-e.

2015. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehet se terhesen se szoptatás alatt, de ha te nem mondod hogy szoptatsz a tetováló alapból nem tudhatja hisz nincs rád írva.

Az utolsó válaszlónak mondanám, hogy nekem 10 hós a kisebb fiam 10 hetes korától teljesen átalussza az éjszakákat, van 8 foga de mindig csak akkor vettük már észre mikor kibújt, úgyhogy nem minden baba szenvedi meg azt sem.

2015. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam, hogy nem lehet, úgyhogy elmentem (volna) tetováltatni, viszont a tetováló ismert már régebbről, és tudta, hogy terhes voltam nemrég még, szóval az első kérdése az volt, hogy szoptatok-e, mert ha igen, akkor se tetoválás, se piercing, egészségügyi okok miatt.

Persze ha nem tudja a tetováló, hogy babád van, akkor valószínűleg nem fogja megkérdezni, hogy szoptatsz-e, de igazság szerint valóban nem szabad ilyenkor.

2015. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!