Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő után tudja megint...

Mennyi idő után tudja megint a vizes tejet szopizni, a zsíros helyett?

Figyelt kérdés

A babám mostanában 2mellből eszik és csak 5-10percet szopizik az egyikből. Utánna is szívja rendesen, de mintha nem jönne tej, mivel a bimbóvédőben nem látom és van h 1órát szopizik az első mellből, de nem lakik jól. Ha átrakom a másikra 10perc alatt jól lakik.


Így akkor nem kap a zsíros tejből?

Mennyi ideig tudja még kiszívni a zsírosat? Ha 2óra múlva visszateszem az elsőre még a zsírosat szívja, vagy megint a vizeset?



2015. szept. 10. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, de fejj le az elso tejbol, es kiderul, h gyorsabb vegez-e a zsirosabbol.

Amugy ha nincs kiszaradva, nincs beesve a kutacsa, rendesen teli a pelus, hizik rendesen, akkor nem aggodnek.

Mennyi idos a pici?

2015. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sokat fejek,mivel anyatejleadó vagyok,nagyjából látom,hogy működik ez a zsiros-vizes téma.Nálam legalábbis úgy van,ha 2 óránként fejek (vagy szoptatok),akkor mindig jó zsiros a tej,nagyjából 3 óra után kezd vizesebb lenni az eleje,de nem jelentősen.Ha viszont még ennél is több idő telik el,egyre vizesebb lesz.Volt olyan,hogy 6-7 órán keresztül nem fejtem,na hát akkor jócskán sok volt az elején a vizes és úgy egészében higabb lett az egész lefejt tej.

Ha váltott mellből szoptatsz,csak arra figyelj,hogy a következő szopit azzal a mellel kezdd,ahol előtte befejezted,akkor nem lehet gond.

2015. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit be van esve 😢😭 holnap megyünk a védőnőhöz.

1hónapos.

Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 10. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi volt a dokinal?

Elso vagyok.

2015. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Semmi, túlparáztam.

Viszont tényleg nem elég a tejem 1 mellemben 1etetéshez, mivel vettem egy mellszívót és csak 20milit tudok lefejni.

2015. szept. 12. 06:53
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


A mellszivóval nem tudod lemérni,mennyi tejed van,ugyanis nagyon sokan nem tudják lefejni igy a tejet,mert valamiért nem indul be rá a tejleadó reflex.Köztük én sem.Pedig mikor reggel felkelek mindkét mellemben 250 ml tej van,mégsem tudom mellszivóval lefejni,csak egy részét.Kézzel viszont igen,2 decit 10 perc alatt lefejek.

A lényeg,hogy ha két mellből szoptatsz,az első mellen legyen elég ideig és a következő szopit a másodikkal kezd,ennyi.Igy baj nem lehet.

Jó babázást!

2015. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mit eszel és mennyit iszol. Én is tejadó voltam. Mikor rengeteget ittam, vizesebb volt. Ha pl. sok csirkehúst ettem, zsírosabb. Az én babám sem volt hajlandó az 1. hónapban bimóvédő nélkül szopizni. Azután is csak kb. 10-10 percig volt hajlandó mindkettőből. Gyakorlatilag csak a zsírosat fejtem le a Heim Pálnak... Ennek ellenére gyönyörűen gyarapodott!
2015. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!