Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudjam hogy kiürült a...

Honnan tudjam hogy kiürült a mell?

Figyelt kérdés

Megbizhatok a babámban? Általában mikor egymás után kétszer kiköpi átteszem a másikra. De mi van ha csak már nem jön olyan gyorsan mint szeretné, és ezért unja meg és köpi ki?

(Illetve egy alkérdés, hogy ha a tej nagy része szoptatás közben termelődik akkor hogyhogy kiürül, hogyhogy van a növekedési ugrásos izé, hogy gyakrabban kell szoptatni hogy több tej legyen?)


2015. szept. 11. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha jól működik a tested akkor annyit termel amennyire szükség van. és annyira van szükség amennyit kiszí. növekedési ugrás az amikor hirtelen megugrik a kereslet. azért kell sokat cicin hagyni mert akkor többet szív, így nő a termelés és tud igazodni a melled a tejmennyiséghez.


én nem gondolom jó megoldásnak az elején a két mellből szoptatást mert így túl sok szomjoltó tejet kap amitől egyrészt nem lakik jól, másrészt fájhat a hasa. legalább 20 percet legyen az első mellen, akkor csak el kell jutnia a zsíros tejig.

és igen, a cici kiürül, de ha tovább szívja a baba akkor elkezd termelődni. de ez egy elég lassú folyamat, tehát nem szív kettőt és újra tele van, hanem szívja szívja és megint lesz pár csöpp és így tovább :)

2015. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de most pl pont lemértem és 90 grammot evett egyből. aztán azért áttettem
2015. szept. 11. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:

minden szoptatás után ki kell fejni a benntmaradtat.

nekem volt hogy fejésnél hol egy csepp jött az egyikből, egy csepp a másikből, mégis lejött még 50 ml szoptatás után

2015. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bízz a babádban, ha már kétszer is kiköpi a cicit az azt jelenti hogy azt már kiürítette (lehet hogy van még benne pár csepp, de az nem számít).. Onnan is érzed, hogy felpuhul a mell (ha előtte mondjuk feszült mert annyi tej volt benne)

Nem csak szoptatás közben termelődik a tej, hanem utána is.


Egyik válaszolónak: második babámnál én soha nem fejtem tejet és láss csodát 14 hónapos és még szopizik rendesen. Nem muszáj fejni!

2015. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindig kifejni a maradékot, ez tévedés, semmi bajod nem lesz, ha nem fejed ki. Viszont a melled, ha kifejed mindig, azt hiszi, annyira van szükség, és mindig többet fog termelni, mint amennyi kell.

Egyébként érezni lehet, hogy mikor üres, olyankor puha és könnyű.

2015. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nemtudom, mindig puha és könnyű... na mindegy. hát hiszek a bébinek
2015. szept. 11. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!