Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az 1 hónapos babát cumisüve...

Ha az 1 hónapos babát cumisüvegből szeretném anyatejjel etetni, a szájizmai fejletlenebbek maradnak?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta mikor megszületett a babán, hogy ha nem szopizik, akkor a szájizmai nem fejlődnek úgy ki. Idáig szoptattam, de nagyon fáj a bimbóm és kb 1 óra míg megszoptatom. Nem is vagyok benne biztos hogy rendesen eszik e. A mérleg drága, arra már nem tellik, a konyhaival meg nem tudom pontosan lemérni. Egyébként mennyit kell ennie az 1 hónapos babának?

2015. szept. 11. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is fejtem, és cumisüvegből kapta a babám az anyatejet. Nem tudom, hogy fejlődtek a szájizmai, de beszélni nagyon hamar kezdett, néhány hangot kivéve szép kiejtéssel. Ezt nem hiszem, hogy befolyásolja. Lehet, hogy hülyeség, de később majd a szívószállal is erősíthet izmokat.
2015. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy így legyen, hisz akkor ezzel az erővel a fél ország babáinak nem fejlődnének a szájizmai rendesen, hisz valaki nem is tud egyáltalán, mert sajnos nincs teje, eleve tápszerrel tudja csak táplálni a picijét, akkor azok fejletlenek lesznek? Nem gondolnám.:)

Amúgy a kisfiamat én sajnos csak másfél hónapig tudtam szoptatni, viszont addig nagyon sok tejem volt, amit mindig fejtem, így mikor már nem volt tejem, vagy mert sajnos kórházban voltam, műtöttek is, akkor mindig cumisüvegből kapta az anyatejet. Hát, nem vettem észre, hogy bármi gond lenne a szájizmaival...:)

2015. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a cumisüvegen nem túl nagy a lyuk, vagyis nem "ömlik" belőle a tej, akkor nem lesz gond. A lényeg hogy dolgozzon meg azért a tejért, kelljen szívnia, ne csak úgy folyjon a szájába.

És a szívószálas dolog sem hülyeség :)

2015. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz szerintem. Ki mondta ezt? A fel vilagnak akkor gyenge a szajizma?

Nyugodtan add neki.

1 ora szoptatas egy 1 honapos babanal teljesen normalis, meg hamar elfaradnak.

Ha eves utan nem sir akkor jol van lakva.

2015. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bella169 ***** válasza:

Bimbóvédővel próbàlkoztàl màr? Az megoldást jenthetne még.


Amúgy a napi adag testsúly kg * 150 gramm/mili. Tehát egy 4 kg os babának napi 600 grammot/milit kéne ennie.

2015. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!