Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Be fog állni a megfelelő...

Be fog állni a megfelelő mennyiség? Vagy mindenképpen szükséges fejni?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám és van bőven tejem.Fejni nem szertném,mert az lenne a jó,ha annyi tejem lenne,amennyi a babának kell!Éjjel viszont mindig folyik a tejem.

Nektek is?Nem baj,ha nem fejek?


2010. márc. 17. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem fejsz, igy majd beáll a baba szükségleteinek megfelelően. Nekem kb. 6 hetes korára állt be, addig melltartóbetéttel aludtam:)

Viszont én sokat fejtem, hogy legyen tartalék, ha valami adódik, lehet ezért tartott eddig:)

ҝ

2010. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha fejsz egy kicsit. Lefagyaszthatod és elteheted ínséges időkre, amikor pl gyógyszert szedsz és nem szoptathatsz egy ideig.
2010. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt fejős időszakom is és nem fejős is. A babám 7 hetes koráig fejtem, azóta nem. Most 16 hetes. Bőven van tejem, nem panaszkodik a fiam. Szerintem nem kell fejni, nem törvényszerű. Nem baj, ha nem fejsz, megtakarítasz vele egy plusz tevékenységet. Szopi után csak elrakod és kész, éjjel egyből mehetsz aludni, nem kell a fejéssel bajlódnod. Viszont Húgom fejte azt is amiből szoptatott és közben pumpálta a másikat is, na neki annyit teje lett, hogy literszámra adta el. Megszokta a szervezete, de a fiának túl sok volt, nem vette igénybe a harmadát sem. Nyugodtan hagyd a cicijeidet szépen beállni a babád igényére. :)
2010. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azt mondják, hogy 6 hetes koráig érdemes fejni, mert addigra beáll a rendszer ( ekkor van egy fejlődési ugrás is ) utána már termelődik elég, de nekem sajnos nem így volt. Nekem nagyon sokáig kellett fejnem, mert amint nem fejtem, kevesebb lett. így én 4,5-5 hónapos koráig fejtem, na nem minden szoptatás után. 3 hónapos koráig majdnem minden etetés után, később csak az esti utolsó szoptatás után. Most 6,5 hónapos a kisfiam már én sem fejek.

ha neked ilyen szépen van, akkor nem kell! ha úgy érzed, hogy kicsit kevesebb, fej néhány alkalommal, kicsit gyakrabban szoptatsz és nem lesz semmi baj!

2010. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én soha nem fejtem, mert nem sikerült, túl fáradt voltam hozzá a folytonos szoptatás mellett. Egy idő után beállt a kereslet-kínálat. Addig nekem is csöpögött, tettem oda textilpelenkát. 20 hónapig szopott a lányom, tehát bőven jutott neki.
2010. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!