Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért utasítja el a cicimet?

Miért utasítja el a cicimet?

Figyelt kérdés

1hós a lànyom. Eddig minden rendben ment szopizott rendesen, de pár napja minden megváltozott. Eleinte még úgy ahogy bekapta a mellem de pàr korty utàn sírva köpte ki de mostmàr az sincs hanem be sem kapja csak nyalogatja, ha nagynehezen szopik is valamenyit làthatóan éhes marad mert ordìt.

Arra gyanakszom hogy mióta cumizik azóta van ez. Mindig cicin aludt el melletem és nem tudtam betenni a kisàgyba mert rögtön felsírt ezért próbàltam meg a cumit amit nagynehezen elfogadott.

Most ott tartunk hogy ha sikerül valamenyit szopiznia megkínàlom tàpszerrel is amit jóízüen elfogyaszt és az ordítàs abbamarad. Ja ha sikerül fejnem persze a lefejtet adom neki amit szintén elfogad csak a cicit nem. Mit csinàljak? Nem fogom győzni fejni ha így marad és azt vettem észre hogy mióta ezt csinálja egyre kevesebb tejem is van. Volt hogy 10 perc alatt lefejtem 70ml-t de most kb 1 óra 30ml. Nem vagyok egy tápszer pàrti de nem akarom hogy éhes maradjon.

Lehet ez cumizavar azért utasítja el a mellem?

Van rà megoldàs?


2015. nov. 1. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor olvastam soraidat és nem értem el a CUMI részhez akkor pont azt a kérdést tettem volna fel, hogy nem kapott e esetleg cumit? :)

Szerintem valóban cumizavar lehet. Plusz most még tápszerezni elkezdted... Tanácsolom, hogy próbáld meg a tápszert inkább kiskanállal adni, hogy ne szokjon hozzá a cumisüveghez... Cumit szerintem simán elveheted még tőle talán nem szokott hozzá nagyon. És még annyit tanácsolnék, hogy fejj,fejj,és fejj!! És még gyakrabban tedd mellre..

2015. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha mondjuk azt látod, hogy mégis nagyon cumis lett akkor add oda neki pl csak éjszakára.
2015. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak éjszakàra kapja cumit mert csak úgy alszik a kiságyban. Amikor csak lehet mellre teszem a tàpszert csak megpróbalátam hogy beválik e és bevállt. Próbàlok fejni is persze de mostanában az nagy szenvedve megy.
2015. nov. 1. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezt jól elcseszted. :( Akkor most gondolkozz el, hogy mit szeretnél. Szoptatni, vagy tápszeres babát.

Ha szoptatni, akkor küzdj. Tedd el a cumisüveget.

Szoptasd, és szoptasd.

És fejjél is közbe, hogy termelődjön pluszba.

Hajrá!


És ha sír, akkor nyugtasd meg, és kezd el újra a szoptatást.


Ha ügyes és kitartó vagy néhány nap alatt megoldódik a probléma.

ha tovább adsz tápszerezed, akkor búcsúzz el a szoptatástól.

2015. nov. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Az en babam 2 honapos es hasonlo gondunk van, de javul a helyzet. Keves volt a tejem az elejen, ezert kellet potolni, majd egy idö utan mar nem akart szopcsizni. Nem adtam fel, fejtem es probaltam szoptatni.

Ami nekunk bevalt:

Medela cumisuveg

sok fejés

sok szori mellretetel

Görögszénamag kapszula


Most ott tartunk, hogy szoptatom, minden szopcsi utan fejek, igy kb. 100 ml gyulik estere, amit cumisuvegböl kap meg 8-9 körul, mert akkor csak cumisuvegböl hajlando enni.

Amikor nagyon nem akar szopcsizni, mergesen kiabal, rugdos, akkor az ujjamat szoktam a szajaba tenni, azt szivja, majd lassan a mellemhez huzom vele. altalaban bevalik es szepen eszik utana.


Remelem megoldodik a gondotok, sok sikert.

2015. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy irták előttem,nagyon gyorsan döntsd el,mit szeretnél,mert ha továbbra is adod neki a cumisüveget,biztos nem fog szopizni.Ha rászánod magad a szoptatásra,radikálisan el kell tenned a cumisüveget és sűrűn szoptatni.Lesz pár nehéz napotok,de helyre lehet még hozni.Ne adj neki pótlást,nem fog éhen halni,beáll a tejed pár nap alatt.Egyik ismerősöm 9 hónapja fej,elszúrta az elején és nem szopizott a baba tovább,pedig teje van.

Sok sikert!

2015. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos volt a babám, amikor megműtöttek, tervezett műtét volt, tudtam már amikor terhes voltam.

Két hónapig gyűjtöttem és fagyasztottam az anyatejet, amíg távol voltam.

Néhány nap alatt tökéletesen rászokott a cumisüvegre, amíg én bent voltam a kórházban.

Én bent fejtem ahogy fel tudtam ülni a műtét után, és utána is.


Hazajöttem, persze látni sem akart mást, csak a cumisüveget.

Azzal a mozdulattal elraktam, és nem hagytam magam, néhány nap alatt visszaállt a rend. Pedig magamhoz sem tudtam fogni a hasi műtét után. De sikerült.

1,5 éves koráig szoptattam gond nélkül.

De ehhez kellett a rutin is, ő már a második gyerek akit szoptattam.

2015. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!