Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fáj az első 5-6 eseteleg...

Mitől fáj az első 5-6 eseteleg 10 szívás fejésnél? Sokszor a könnyem kicsordul, de ha az elején túl jutok már nem fáj. Valami tipp, hogy javulhatna a helyzetem, legalább fél éves koráig szeretném, ha csak anyatejet kapna.

Figyelt kérdés
Babám koraszülött volt, császároztak 1-1,5 hét alatt lett tejem de nem volt elég, ereje nem volt szopizni most 8 hetes próbáltuk sokszor de sajnos csak üvegből fogadja el, így fejek neki napi 6/7 szer nagyon ritkán kell pótlás. Viszont így nem tudom meddig fogom bírni, nagyon érzékeny lett a mellbimbóm. Medela elektromos gépre váltottam a kézi avent helyett.
2015. nov. 11. 04:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Huu fogalmam sincs. En szoptatok de neha fejnem kell es az elejen volt ilyen par napis, hetes korban. Aztan mar nincs ilyen problema. A szoptatas megedzett. Sajnalom hogy nem tudsz szoptatni. Kegyetlennlehet ennyiszer fejni naponta.
2015. nov. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én lepuhitottam a mellbimbómat fejés előtt és úgy nem fájt.Egy törlőkendőt kimostam langyos vizzel és azzal törölgettem,áztatgattam kicsit,igy jobb volt.

Üdv

2015. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom!

Tusolás után jobb szokott lenni valamivel.

2015. nov. 12. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Szoptatás vagy fejés után mindig kend be par csepp anyatejjel, de csak akkor tedd el a cicidet, ha megszáradt rajta. Fújod es legyezd meg kicsit. Ápolja. Nekem is nagyon fájt, bár én nem fejtem. Nekem szoptatásnál volt ugyanez, de idővel tényleg elmúlik. Volt, hogy előre féltem már az első néhyány másodperctől. Ráadásul az én kisfiam 5 hónapos koráig 2-2,5 óránként evett.

Az erős tejleadó reflex miatt lehet, vagy nem tudom... Addig rossz, amíg beindul es ha már jön, akkor elmúlik a fájdalom nehány szívás után. Már több mint féléve szoptatok, és úgy emlékszem, hogy 2-3 hónapos korára minden könnyen ment már.

Nem tudom, hogy állítható -e a fejesi fokozat, de próbáld a leggyengébbel, nem a szívó erősségtől függ a fejés sikeressége.

2015. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!