Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan választotta le magát...

Tünde1989 kérdése:

Hogyan választotta le magát babátok és mikor?

Figyelt kérdés
Arra lennék kìvàncsi,hogy a ti babàtok hànyhónaposan vàlasztotta le magàt,és hog y fokozatosan tette-e,vagy egyik napról a mmàsikra,nem kérte?Babàm 8 hónapos,szerettem volna sokàig szoptatni ezért mindig kaja előtt kìnàltam cicivel,de ma nem kért se az ebéd előtt,se uzsi előtt cicit.Elalvàsnàl is csak miutàn elaludt akkor fogadta el félàlomban.Előbb vàrtam az ebéddel mert azt hittem nem éhes,egy óra mulva meg màr adtam neki kajàt és azt ette,cicit utánna se kért.Most akkor egyszerűen innentől ne szoptassak?Mit csunàljak a tejemmel?
2015. nov. 16. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért én ennyinél még nem adnám fel. 1-1 "sztrájk" vagy szoptatás közbeni nyűgösség nálunk is előfordult, pl. fogzásnál vagy havonta a menstruációmkor (bár utóbbi inkább akkor volt jellemző, míg kizárólag szopott).

13 hónaposan már csak este kapott és egyik nap úgy döntött, hogy nem nagyon kell neki, inkább elfordult és nyekergett. 1 hétig próbálkoztam (előbbre-későbbre raktam a vacsiját, más pozíció stb.), de folyamatosan elutasította, így abbahagytam. Kb. 1-2 hét alatt alkalmazkodott a szervezetem a dologhoz, csupán 2-3 alkalommal kellett kicsit fejnem, hogy ne feszüljenek a melleim.

2015. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvass utána a szoptatási sztrájknak. Tipikus ebben a korban.

Bár sok anyuka ilyenkor elválasztja és nem próbálkozik tovább.

Ha szeretnél szoptatni, akkor tegyél ellene.


Amúgy a fogzás is okozhat ilyet, ha fáj az ínye ott, ahol szopinál érintkezik...

2015. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fél évesek voltak, kijött 2-2 foguk, így én se voltam motivált, de ők sem akartak többet szopizni, úgyhogy közös megegyezéssel befejeztük :)
2015. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon cicizett mind a kettő, pedig 15 hónapos volt a lányom, amikor megint terhes lettem. Olvastam róla, hogy más lesz a tej íze, ezért lehet, hogy leválasztja magát. De ennek ellenére kérte a cicit, viszont esténként fél óra cicizés után letettem, és nem akart aludni, hanem ordítás következett. A férjem mondta, hogy adjak neki cumisüvegből tápszert, mondtam,hogy nem issza meg, már próbáltam. Lemértük a gyereket babamérleggel, hát egy cseppet sem szívott, csak cicizett, gondolom, már elfogyott, vagy nem ízlett. Úgyhogy megkínáltam megint cumisüveggel, elfogadta, és onnantól nem is kérte többet a cicit.

A második gyerekem nem akart róla leszokni egyáltalán, 2 évesen erőszakkal kellett tőle elvennem.

Számomra fura, hogy egy gyerek csak úgy leválasztja magát, de állítólag én is és a bátyám is, a hozzátáplálás kezdete után már nem is kértünk több cicit.

2015. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!