Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Változott gyermekeddel a...

Változott gyermekeddel a kapcsolatod, illetve viselkedése a szoptatás elhagyása után?

Figyelt kérdés
2 éves kislányomat szeretném elválasztani. Nappal is, éjjel is többször szopizik. Feltételezem, nem lesz kellemes élmény, nagy hisztit csap, ha nem adom, amikor kéri. Érdekelne, hogy az elválasztásnak mi volt a pozitív és negatív következménye? Pl. jobban aludt, önállóbb lett, stb.

2016. febr. 5. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

egy évesen választotta el magát...semmi változás nem állt be a kapcsolatunkban..valószínű neki nem volt annyira fontos ez a történet, pedig nagy cici függő volt 6-7 hónapos koráig, csak én akkor léptem meg azt, amire most te készülsz (mármint nem a leválasztást csak az éjszakai szopiról cumira átszoktatást) abból a megfontolásból, hogy 6-7 hónaposan kevésbé fogja fel hogy megvonom tőle az éjszakai cicizért, mint 1,5-2 évesen....mivel ugye így a szoptatás köztünk kizárólag etetésként meg napközbeni összebújásként funkciónált, nem kötötte az elalváshoz a cicit...biztos ezért is hagyta el könnyen amikor rájött hogy új ízek várják és játék a cicizés helyett...ezért én mindenkinek javaslom hogy még egy éves kor előtt szoktassa le a babát az éjjeli cicizésről, bár sokan nem értenek ezzel egyet mert hogy úgyis el hagyja magától...na van rá ezek szerint ellenpélda is.


Szerintem biztos hogy jobban fog aludni, az én babám is sokkal jobban aludt (cicivel 4-5ször kelt, cumival egyszer max és akkor visszaaludt 3 perc alatt). Az önállóságot nem hiszem, nyilván ez egy függőség most, a megvonása bizonytalansághoz vezet, nem tudja majd mit kezdjen magával, de hidd el megszokja pár nap alatt.

2016. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Másfél évesen hagyta abba, nem változott semmi, mondjuk nem kellett leszoktatni, magától hagyta el fokozatosan.
2016. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván nem ugyanolyan kétévesen elválasztani meg hagyni, hogy 9 hónaposan elválassza magát. Én az utóbbit választottam és teljesen problémamentes volt. Nem hiszem, hogy ennek két éves korig kell húzódnia. Viszont egy kétévessel már meg lehet beszélni.
2016. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bíztam benne, hogy elválasztja magát, de ez nem történt meg. Van valaki, aki hasonlóan 2 éves kora körül választotta el a gyerekét? Elsősorban az Ő tapasztalatukra lennék kíváncsi.Köszönöm.
2016. febr. 5. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

24 hónapig szoptattam a nagyobbik lányom, nem ment a kapcsolatunk rovására az elválasztás. Sokat lelkiztem rajta én is, de jött a kistesó, meg amúgy is itt volt az ideje, nagy ciciző volt ő is, azon is aludt el. Ha neked úgy könnyebb találj ki valami indokot, nálunk a megromlott a tej jött be, szegénynek fájt egyszer a hasa és ezt hazudtam, hogy a cicitől, megértette, mondta hogy akkor nem kéri, persze amíg nem kellett aludni, ment a sírás kemény 2 napig, mintha örökké tartott volna, aztán elfelejtette, találj ki valami mást, alvósállatka, rongyi... Figyeld a lehetőségeket valami csak adódik.

Tudom hogy nehéz, de nekünk felnőtteknek nehezebb, ők könnyebben veszik ezt az akadályt, mint hinnénk. A lényeg, hogy magadban döntsd el, mert megérzi, ha bizonytalan vagy, légy határozott.

Amúgy épp itt tartok én is most a picivel, lassan kettő, de én érzem, hogy még nem érett meg eléggé az elhatározásom. Jön a jó idő, tavasz, sokat leszünk kinn, úgy döntöttem előbb ritkítom, most nem, majd később, előbb ide megyünk, előbb ezt-azt csinálunk..., aztán mire marad a kettő alvós szopi, akkor elválasztom.

Ja, következmények: Pozitív következmény, hogy szabadabb lettem, nem kell pl egy sütést abbahagyni, mert ciciii, anya légyszii.., és igen tényleg akkor kezdte átaludni az éjszakát, de nem tudom van-e összefüggés.

Negatív következménye nem volt, úgy elfelejtette 2 nap után, mintha nem is lett volna.

2016. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!