Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, hogyan...

Szoptatós anyukák, hogyan kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Van, aki azt mondja, fél éves koráig kizárólag szopi legyen, még víz se mellé.


Van, aki azt mondja, már 5. napban nyugodtan lehet kezdeni az ízleltetést, pl. ama, krumpli...de egyelőre ne helyettesítsünk egy teljes étkezést sem, csak nézzük meg, ízlik-e neki az étel, amit kínálunk.


És van, aki azt mondja, nyugodtan el lehet kezdeni lassan a szopizásokat helyettesíteni más ételekkel.


Mi döntse el, hogy elkezdjem-e már hozzátáplálni? Egyelőre elég e tejem, de szerintem már nem sokáig lesz elég, legalábbis úgy érzem / gondolom, mennyiségileg hamarosan már nem lesz elég.


Miből tudható, hogy minőségileg jó-e még a tejem a babának?


Ha egyre gyakrabban néz (bámul szinte) minket evés közben, akkor szerintetek csak kíváncsi az étel formájára / illatára..stb vagy ez már annak a jele, hogy meg is kóstolná?


Ha szopizás közben néha abbahagyja a szopit és nézelődni kezd (jókedvűen, érdeklődően), figyeli a ruha mintázatát, a plafont, a tévét..stb, az szintén annak a jele, hogy már fontosabb neki más az étkezésnél, vagy ez nem feltétlen igaz?



2016. febr. 13. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek, amiket írtál nem feltétlenül jelentenek felkészültséget a szilárd ételekre. Ha van tejed, teljesen ráérsz a 6. hónapig, akkor is elég csak kóstolgatni. De ha úgy érzed, hogy kevés (hat hónaposan van növekedési ugrás), akkor el lehet kezdeni. De szinte biztos, hogy nem lesz azonnali zajos siker, senkinél sem az.


Arra viszont érdemes figyelni, hogy a legfrissebb ajánlás szerint 7 hónapos koráig be kell vezetni a glutént. Tehát nem árt, ha addigra túl vagytok egy-két gyümölcsön, és van mibe beletenni a glutént. De ez csak magánvélemény, vannak másféle ajánlások is, mindenki másképp tanácsolja, mást tart mérvadónak.

2016. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

6. hónapban kezdtem almát kóstotatni vele, hogy én ettem, kíváncsi lett és nyujtottam, csak hogy magával az ízzel ismerkedjen. kezdetben ez a lényege, hogy rájöjjön, hogy nem csak a.tej van a világon :)


itt le van irva,

[link]



az első hónapban én csak 2 hétig alma 2 hétig barackhoz szoktattam, aztán hó végén glutén és 7. hónap színesítettem kb 3 naponta a palettát (gesztenye, zöldségek is stb) ez alapján:

[link]



olyan hogy ne lenne jó az anyatej, az butaság.

ha actonos a lehelete ideje forralt-hűtött vízzel itatni, mert suzomjas, de azt is ráérne 6.hótól


"Ha szopizás közben néha abbahagyja a szopit és nézelődni kezd (jókedvűen, érdeklődően), figyeli a ruha mintázatát, a plafont, a tévét..stb, az szintén annak a jele, hogy már fontosabb neki más az étkezésnél, vagy ez nem feltétlen igaz?

"


dehogy.

annyit jelent csak, hogy kíváncsi a világra, ahogy minden baba :) ezt a kíváncsiságot mindig fenn kell majd tartani, mindig élményeket kell adni nekik.

2016. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elmentem a boltba vettem egy szép almát kifizettem hazavittem megmostam meghámoztam lereszeltem és adtam a gyereknek egy kiskanállal ...

innentől minden nap többet kapott

2016. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a babaszakácskövet, nagyon hasznos :)
2016. febr. 13. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 5. hónap betöltése után kb. egy héttel kezdtem, addig csak szopott. Már két hete eszeget mindenfélét, nagyon tetszik neki, de még nem váltottunk ki étkezést, csak nagyobb a szünet valamivel a két szoptatás között.


Először egy kiskanál almalevet kapott, aztán pár napig kicsit többet, végül egy kis pürét is bele. Én szűrőn passzíroztam át a már lereszelt almát, hogy csak lé legyen, semmi darabka. Már kap egy kis répát vagy banánt az almába, illetve tegnap répaleves banánt kapott.


A rostos dolgokat még nem fogadja el, a püréset is csak nagyon hígan, mert öklendezik tőle. Gondolom, valami ösztön lehet, hogy ne nyeljen le semmit, ami fulladást okozhat. Szépen lassan lehet sűríteni a pépet, hogy szokja. Egyelőre itt tartunk. :)

2016. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lina63 ***** válasza:
4. hónaptól kezdtem, először almát és ht kekszet turmixoltam össze kis almalével, kóstoltattam vele répát, de az nem jött be neki, illetve hónapok szerint vettem üveges kajákat. 1 hetes kora óta issza a vizet is. 15 hósan választotta le magát.
2016. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!