Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lesz Estére kevesebb tejem?

Miért lesz Estére kevesebb tejem?

Figyelt kérdés
Napközben szépen szopizik hallom is hogy nyel jön neki elég jól is lakik,aztán eljön az este és alig lesz tejem ,éhes marad.Ha megnyomom se jön belőle.Nem értem miért van ez már 1 hete szenvedünk a tápszert nem eszi meg?valaki tudja mi ennek az oka?
2016. febr. 29. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

estére mindenkinek kevesebb a teje. attól, hogy te megnyomod és nem jön belőle, még lehet benne tej, a baba tudja szívni...

miből gondolod, hogy éhes marad? mennyi idős?

ha igazán éhes lenne, hidd el megenné a tápszert...

amúgy estére kevesebb a tej, de megváltozik az állaga, zsírosabb és laktatóbb. igazodik a baba igényeihez.

2016. febr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért gondolom hogy éhes marad,mert nyűgös és eszi a kezét,szopizik ha megkínálom,de ideges lesz és sír.1 hete kezdődött azóta minden este killódunk a tápszertől meg öklendezik.
2016. febr. 29. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
3-4 liter folyadékot megiszol napközben ?
2016. febr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy 3 hónapos.hát annyit nem 2litert inkább.
2016. febr. 29. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
3,hónapos növekedési ugrás. - ezen mindenki átesik. Ilyenkor készül a mozgasfejlodesre es gyakori szopassal szaporit tejet. Azaz tedd mellre minden alkalommal, amikor kéri. Ha nem adsz melle tápszert, par nap alatt ahogy no a tejmennyiseg, visszaáll a rendszer. Ha tapszerezel, akkor a tested azt a jelzést kapja h nem kell tejet termelni es fokozatosan elapad.
2016. febr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 liter? Én ennyi idősen fél nap alatt ittam meg 5 litert. Kicsit igyál többet, akár tejszaporító teát is ihatsz, vagy sört. Ha úgy érzed kevés a tejed.


Ha csak simán megnyomod nem biztos, hogy jönni fog belőle, néha külön technika kell a kézi fejéshez is. Nekem még kézi fejéskor sem jött belőle.


3 hósan lehet növekedési ugrása, ilyenkor kb 2-3 hétig olyan mintha nem lenne elég neki semmi. Lehet, hogy ő jól van lakva és azért nem kell neki a tápszer. Az is lehet, hogy nagyon ki van fáradva estére, és azért nem eszik eleget. Ilyenkor ne pánikolj, hanem etesd meg kicsit sűrűbben. Pl fürdés előtt és után is. Vagy fél-1 órával a vacsi után ismét. Kb fél óra kell, hogy megteljen újra a tejcsatorna, ha kiszívta.


Szerintem tök felesleges a tápszer. Sokan ott rontják el, hogy azt hiszik nincs elég tej, ezért hozzátáplálnak, aztán ha rákap a baba akkor meg sírnak, mert kevesebb tej kell neki. Szerintem hanyagold a tápot.


Esetleg próbáld meg a meleg vizes borogatást, Etetés előtt forróvizes rongyot tegyél 10 percig a melledre. Az kicsit fellazítja, és könnyebb lesz kiszívnia a tejet. Illetve tejszaporításra is szokták alkalmazni.

2016. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!