Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fejjek? Tudnátok...

Hogyan fejjek? Tudnátok néhány jó tanácsot mondani?

Figyelt kérdés

A fiamat sajnos csak lefejt tejjel tudom táplálni,de szeretnék neki anyatejet adni. Viszont mostmár egyre többet akar enni, nekem pedig nincs annyi tejem. Hogyan fejjek a tejszaporítás érdekében? Ezen kívül mik az alap szabályok? Hányszor fejjek egy nap, mennyi ideig, melyik mellből mennyi ideig?

Kézi mellszívót használok,mert amit vettünk elektromos pesztonka azzal egy csepp sem jön le.


2016. márc. 30. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szoptatási tanácsadót. Akár a védőnő is segíthet, helyi tanácsadó elérhetőségének megadásával.
2016. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

miért nem tud cicizni? ezen is segíthetne egy szoptatási tanácsadó.

ne hagyd annyiban. amíg van tej, addig a cicizés is simán összejöhet. sőt, még anélkül is.

a gyereknél nincs jobb tejszaporító. soha nem fogsz tudni annyit leszívni, mint egy baba.


elektromosból egyébként a medeláról sok jót hallottam. nekem tt kézi volt, de sajnos eltörtem (pedig jó volt), végül a sima régifajta kis harangossal sikerült viszonylag jól fejnem. de mondjuk én csak akkor tettem ezt, ha vmi miatt nem evett a gyerek, pl gyógyszer, mellgyulladás, stb.


emlékeim szerint fejni mindkét mellből 3óránként kell. ha jól rémlik először 10-10 perc, aztán 5-5, 3-3, 1-1 váltott mellből. tehát összesen jó háromnegyed óra... legalább.

de mondom, nem fejtem csak szükség szerint.

2016. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam nem tudott szopni, mert befelé forduló a bimbóm. A születése óta használok aventes bimbóvédőt. Most 1 éves és még mindig szopik. Szerintem próbáld ki, mert a fejéssel nem tudod olyan hatékonyan termelni a tejet.


Amúgy keresd fel ezt a honlapot: lll.hu itt sok tanács van.


A fejés mennyisége, meg pontosan annyi ahányszor etetnéd a kicsit. Ha naponta 8x akkor 8x. Lehet többször is, ha bírod, olyankor növekedhet a mennyiség. A fejés sikere függ a ráhelyezéstől is. Vagy attól, hogy meddig tart maga a fejés. Lehet csak 5-10 perc után indul meg a géppel.

2016. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kórházban rászokott a cumisüvegre, mikor már megkaphattam beszéltem szoptatási tanácsadóval, próbálkoztunk ezzel azzal utána ő mondta,hogy szerinte ez nem fog összejönni,de azért próbálkozzak és legyek kitartó. Azóta se sikerült, pedig próbálkoztam sokat. :( Nem hagyom abba még azért, hátha... De nem tűnik túl reménytelinek. Igen, most 3 -4 óránként fejek 7-7,5-5,3-3,1-1, technikával. Reménykedtem hátha tud valaki valami más tejszaporító technikát. De akkor lehet nem nagyon van. Egyébként iszok Laktoherb teát és Karamalz sört is, azt a kezdetektől. Nem tudom az mennyit javít vajon. De iszom biztos ami biztos.
2016. márc. 30. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:
A kórházban a fiam is csak cumisüvegből ivott, mert nem tudta bekapni a cicim, és pechemre mivel pont húsvét volt be volt minden zárva, szóval bimbóvédőt is csak hazafelé úton vettünk. Szóval 3-4 napig cumisüveg, aztán bimbóvédő, és 6 hós koráig mégsem ivott utána cumisüvegből. Az aventes védő amúgy olyan mint egy cumi, elég merev, nem cuppan össze, mint a többi fajta és nagyjából a formája is hasonló, többet ki kell próbálni, én 3 félét próbáltam. Szóval szerintem ne add fel. Amúgy úgy tudom az aventnek van pont olyan formájú is mint egy cumisüvegre rakható védő, bár az nekem bumszlinak tűnik. Ne add fel szerintem.
2016. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

rossz szoptatási tanácsadóval hozott össze a sors :/ nem mond olyat egy LT, hogy hagyd a fenébe, nem fog ez menni...

bimbóvédők kipróbálása, he kell többfajta is. illetve testhelyzet megtalálása, ahogy a babának a legkönnyebb... ha egyszer ráérez, utána már nem lesz gond.

enyém is cuclizott a kórházban, volt, hogy én etettem belőle (mert bőgve vittem vissza a gyereket a csecsemősöknek, hogy nem szopik, és tuti biztosan éhen hal, ha most nem adnak nekünk valamit), és első éjjel otthon egész éjjel szopott, sírt, tápszert kevertünk be, nem kellett, majd reggelre fogyott 10-et... és akkor úgy döntöttem úgy, hogy sem tápszer, sem mérleg, csak cici... 13 hónapos korában magától hagyta abba.


szóval kitartóan próbálkozz.

lehet, megoldás lenne minden etetést azzal kezdeni, hogy cicire teszed a babát. nem baj, ha nem, vagy csak nagyon keveset szopik, de a tejadó reflexet azért vsz beindítja, és utána lehet, hogy jobban tudsz fejni (mondjuk ehhez kell az is, hogy tudj egyik kezeddel fejni, másikkal etetni... tesómnak ment, de hozzá kell szokni a dologhoz)

2016. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elso babammal nagyon nehezen jott ossze a szoptatas, iszonyat fajt, (volt mikor orditottam kozben- szegeny gyerek). Verzett is, begyulladva hala isten nem volt. De volt nalam egy szadista;) vedono, es o kenyszeritett a szoptatasra, fejesre. (amiert utolag nagyon halas vagyok) A geppel az elejen nekem sem jott semmi, de nem szabad feladni! A legjobb medelas fejogepet bereltuk ki. Ami magatol gyengen indul es aztan erosodik a szivoereje (termeszetesen 2 melles). Minden szoptatas utan 45!!!!!! percet kellett fejnem. Nem kell fraszt kapni, ha az elso 20 percben meg egy cseppnyi sem jelentkezik a mellbimbon. Azert sem kell izgulni ha egyaltalan nem jon semmi, a lenyeg az inger. Aztan aludhattam kb. egy orat, megint szoptatas, aztan megint 45 perces fejes.... Szoval nehez volt, de aztan annyi tejem lett, egy honapra ra hogy teletettem a fagyasztot vele. Ez az elso heten volt, amikoris beinditottam a tejtermelest. (Vedono Hollandiaban egy hetig jon hazhoz jon a baba szuletese utan, 49 oraban) Sok sikert!
2016. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!