Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas befejezese utan...

Szoptatas befejezese utan meddig kell varni a fogamzasgatloval?

Figyelt kérdés
Eldontottem hogy befejezem a szoptatast mert a lanyom mar eleg nagy es nem igenyli. Fogamzasgatlo tablettaval szeretnenk utana vedekezni. Meg kell varni, hogy teljesen elapadjon a tej a mellembol vagy elkezdhetem mar akkor is amikor eldontom hogy a mai naptol nem szoptatok? Magyarul az apasztas idoszakaba is lehet mar a gyogyszert elkezdeni szedni vagy el kell teljen egy bizonyos ido az abbahagyas utan? A dokim mar par honapja felirta a receptet de ezt nem kerdeztem meg tole.
2016. máj. 16. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eltérően szoktak informálni a dokik. A tej kiürülését az én dokim szerint nem kel megvárni, az mindegy ebből a szempontból. Az első menstruációt kell megvárni - legalábbis nekem ezt mondta a doki. Majd jön más, akinek meg mást és jól lehülyéz meg lepontoz, ahogy az errefelé szokás.
2016. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A menstruációt kell csak megvárni, és akkor kezdheted a tabletta szedésést.

Egyébként pont ebben a helyzetben vagyok, a dokim kb 2 hónapja felírta a fogamzásgátlót, de még esténként szopizik a lányom így nem kezdtem el, de 1-2 héten belül tervezem leszoktatni. VIszont azt nem tudom a tej hogy örül ki ha egyszer csak abbahagyjuk a szopit? Kell majd még kicsit fejni néhány napon át vagy egyszerűen elapad magától? Szopi közben azért még hallom ahogy nyel és jön valamennyi tej, szóval van még valamennyi azért.

2016. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. En tegnap estetol kezdtem el leszoktatni 9 honapos lanykamat az ejszakai cicirol. Mindent eszik napkozbe nem is szopizik csak ejszaka. Ugy gondoltam itt az ido az elvalasztasnak. A dokim ma nekem is honapokkal elobb felirta a gyogyszert. Sajna nekem folyamatos pecsetelo verzesem van hol erosebb hol gyengebb igy sztem en azonnal kezdhetnem a gyogyszert mert nics mire varnom... ezert is indokolt lett volna mar 6 hos korwban abbahagyni mert verszegeny vagyok de huztam ameddig tudtam. Sajnos mar nembirom a folyamatos verzest 😕 ugy gondoltam leszokik aztan varok1-2 hetet es elkezdem a gyogyszert.
2016. máj. 17. 11:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem mar csak a jobb mellembe van tej es neha nagyon feszit akkor segitek kezzel lefejni egy kicsit. Minimalisat csak...es igy par het mulva szepen elapad
2016. máj. 17. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!