Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit valaszoltok arra a kérdésr...

Mit valaszoltok arra a kérdésre:még mindig szoptatsz?!

Figyelt kérdés
Az én gyerekem 18 hónapos.Mar többször szegeztek nekem ezt a kérdést, olyan furcsán érzem magam tőle és sosem tudom most fejtsem ki miért bőven vagy csak mondják valami frappánsat.Valakivel szokott ez lenni?Mit szoktatok mondani?

2016. máj. 17. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Ennyi lenne a válaszom :)
2016. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Addig, amíg a kicsi igényli és nekem sem okoz gondot.
2016. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Én más kérdést szoktam megkapni, de a legegyszerűbb, ha teljes természetességgel válaszolod az igazságot. Annál frappánsabb nincs. Nem kell túlzottan magyarázkodni, mert az csak újabb kérdéseket szül, bizonytalannak fogsz tűnni. Én pl mindig a de hát hogy-hogy a férjed van gyeden kérdést szoktam megkapni. Nincs rá frappáns vagy tudományos válaszom, csak ennyi: A férjem szeretett volna gyedre menni, nekem nem volt ellenemre, a fiunknak jó így, ezért ment el ő gyedre. És ennyi. Nincs magyarázkodás, nincs ütős válasz, csak ennyi van, az igazság. Te is adj egy rövid választ: A gyerek még igényli, nekem nem megerőltető, az anyatej egészséges, így megfelelő korlátok között még szoptatom. Vagy valami hasonló.
2016. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát én nem magyarázkodtam soha, amíg szoptattam (1 éves koráig) annyit mondtam: igen, aztán pedig hogy: nem. Nem indokoltam, nem cifráztam, ha valakinek további kérdése volt arra hasonló tömörséggel válaszoltam, nem mentem bele, de általában utána nem firtatták, vagy maximum tettek valami megjegyzést az anyatej fontosságára, én meg egyetértettem. Miért és kinek tartoznál ezzel kapcsolatban magyarázattal?
2016. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Mondd azt, hogy: is-is. Nincs is jobb, mikor az ilyen indiszkrét kérdésekre válaszolsz is meg nem is. :)
2016. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
egy barátnőm ilyenkor visszakérdezett ilyesmit: mikor vesztetted el a szüzességedet? mikor volt legutóbb orgazmusod? vagyis kb ennyi köze van hozzá.
2016. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Semmi közük hozzá, egyébként pedig húzd ki magad és büszkén ennyit vàlaszolj: Igen.
2016. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
De miért akarnád kifejteni? Kinek mi köze hozzá? Sőt azt sem értem, hogy miért akarsz frappánsat mondani. Bőven elég annyi, hogy igen.
2016. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez a stílustól is függ.Simán lehet,hogy csak érdeklődik minden rosszindulat nélkül, de az is lehet,hogy hülyének néz,amiért ilyen sokáig szoptatsz.Szerintem mindkét esetben az a legjobb,ha egyszerűen válaszolt,hogy igen és kész.

Ha rákérdez,hogy miért,akkor meg mondhatod azt,amit már előttem is leírtak,hogy neked nem okoz gondot stb.

Csak az a lényeg,hogy legyél határozott.Te azt a döntést hoztad,hogy xy ideig szeretnéd szoptatni a gyereked és tartod magad ehhez.Ha látják rajtad,hogy határozott vagy,nem találnak fogást rajtad és békén hagynak.Viszont ha elbizonytalanodsz,akkor feljogosítva érzik magukat,hogy elkezdjenek neked magyarázni.


6-os,akkor én ellennék a barátnőddel,mert ha ilyen kérdést tenne fel nekem,simán rávágnám,hogy tegnap este,neked?:D

2016. máj. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Én csak mondtam, hogy igen. De kellemetlen volt, mert 1 éves koráig mindenki így kérdezett: Ugye még szoptatsz? Utána meg: De már ugye nem szopik? Mikor meg újra babát vártam, volt aki konkrétan nekemtámadt, hogy milyen felelőtlen vagyok, hogy nem választottam le azonnal a nagyobbat. 19 hónapig szopott, magától szokott le a következő terhesség 3. hónapjában.
2016. máj. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!