Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy működik az anyatej...

Hogy működik az anyatej leadása? Ami le van fagyasztva azt már nem lehet leadni, igaz? És mennyi az ára?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
El kell menni először vizsgálatokra, aminek a költségét neked kell állnod, utána leellenőrzik, hogy milyenek a körülményeid (hűtő stb), és utána viheted a tejet. Legalábbis nekem ezt mondta a védőnő.
2008. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nekem is nagyon sok tejem volt, és gondolkodtam rajta, hogy az egyik ismerős anyukának, akinek nem volt teje, odaadom a TB-n keresztül.

Sajnos elég körülményes, mert sok vizsgálat kell hozzá: tüdőszűrő (1 évnél nem régebbi), AIDS vizsgálat, bőrgyógyászati vizsgálat, Wassermann vizsgálat (de amit a terhesség alatt csináltak, elfogadják, ha 1 évnél nem régebbi, de ugyebár nem régebbi) és a háziorvostól is kell valami nyilatkozat. Miután ez megvan, még a tejed is bevizsgálják, bár nem tudom, hogy miért. Azt hiszem ennyi. A védőnőd tud neked pontos felvilágosítást adni, de az enyém nem volt valami segítőkész, mert ez neki is melóval jár, az meg ugye nekik nem fekszik (a plusz munka). Remélem, neked több szerencséd lesz. Ha tudsz, adj mindenféleképpen, mert sokaknak nincs olyan szerencséjük, hogy tejük legyen, és nekik bizony jól jön az, ami a mi babáinknak már nem kell.

Boldog babázást!!!

2008. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

az előttem válaszadó nagyon jól leírta a vizsgálatokat, még annyival kiegészíteném, hogy a tejet utána még lefertőtlenítik, és 1800 forintot adnak literenként.

megadott napokon jonnek érte házhoz, és igen, fagyasztva nem lehet leadni.

2008. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!