Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy a szoptatás...

Igaz az, hogy a szoptatás alatt termelődik a tej zöme?

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Hallotam már én is ezt, de nem így tapasztaltam. Hiába szoptattam mondjuk 1 órán át, ha kigogyott a tej mondjuk 20 perc után, csak csócsálta utána.(Mértem, ezért tudom.)
2016. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*kifogyott :)
2016. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen, a szoptatás alatt termelödik, de természetesen nem addig, amíg szoptat valaki, hanem amíg a gyerek eszik, azaz kb 15-25 percig. Utána leáll a tejtermelödés, és csak megfelelö pihenöidö (kb 1 óra) után indul be újra. Ezért is értelmetlen órákig szoptatni a gyereket, mert 20 perc után már csak cumizik.
2016. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"nem addig, amíg szoptat valaki, hanem amíg a gyerek eszik"

Nekem ez nem egyértelmű, kérlek magyarázd el. A szopás, és az evés egy pár hónaposnál egy és ugyanaz.

Pluszban egy csomó helyen azt olvasni, hogy szoptassunk sokáig nyugodtan, mert közben, a szoptatás folyamata alatt végig termelődik a tej.

2016. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ah rájöttem, arra gondoltál, hogy nem amíg szopik, hanem amíg a szopizás közben eszik is.
2016. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyasmi. Ezert van az h elapad, ha sokaig nem szoptatsz
2016. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Magyarán mondva nem kell akkor megijedni, hogy már nem annyira feszes, kemény a mell, mint az első hetekben. 2 hónapos a babám.
2016. aug. 11. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A mell nem tároló szerv, a szopási inger hatására termelődik a tej, mivel a mell ingert küld az agynak a termelésre. Ezért van az, hogy eleinte állandóan ciczik a baba. Így állítja be magának a mennyiséget, ez az úgynevezett kereslet-kínálat. Azért nem feszül most a cicid már, mert beállt és csak annyi termelődik, amennyi kell a babusnak. A kakis-pisis pelusok száma, és a baba kedve a mérvadó. A mérleg csalóka, mert a tej állaga, tartalma nem állandó. Lehet, hogy kevés, de zsíros tejhez jut, ami ugyanúgy eltelíti, mint a sok, de kevésbé zsíros tej.

A babának a cici nem csak evésre van, hanem megnyugvásra, a köldökzsinór meghosszabbításaként.

Ajánlom az LLL.hu-t, a Lactateam oldalát is

2016. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!