Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy jelentkezik az étel...

Hogy jelentkezik az étel allergia?

Figyelt kérdés
A 3 hónapos kislányomon mintha szúnyogcsípés lenne olyan folt jött ki.Rövid időn belül el is múlt,de később újjabbat vettem észre rajta.Nem csípés nem látok szúrásnyomot benne.Csípős pepperónis pizzát ettem.Utána jelentkezett,azóta sem.Nem ettem ilyet a terhességem alatt sem.Lehet,h ez okozta ?
2008. okt. 1. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tünetekkel jár az ételallergia?

Az allergiás reakció lehet kellemetlen, de veszélytelen, bizonyos esetekben azonban életveszélyes is. Az ételallergia tünetei általában az adott étel elfogyasztását követően néhány perccel vagy néhány órával alakulnak ki. A valódi ételallergia leggyakoribb tünetei az alábbiak, amit befolyásol az ételallergia típusa is:


a száj zsibbadása;

a bőr viszketése;

csalánkiütés - gyorsan kialakuló, helyüket (több óra alatt) változtató, nyomásra elhalványuló, kiemelkedés nélküli piros foltok a bőrön;

az ajkak, az arc, a nyelv és a torok, vagy akár a test egyéb részeinek megduzzadása;

ziháló légzés, az orr nyálkahártya megduzzadása, súlyos esetben légzési nehezítettség;

hasi fájdalom, hasmenés, émelygés, hányás;

szédülés, ájulás;

ekcéma - lassan kialakuló, helyét nem (vagy alig) változtató, durva felszínű bőrmegvastagodás, amely általában ott alakul ki, ahol a bőr az allergiát okozó anyaggal kapcsolatba került.


Ezt találtam neked, és belinkeltem az oldalt, itt bővebb infót találsz.


[link]


Azért remélem nem ez a baj nálatok.

2008. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú! Szerencsére nem ennyire durva.15 perc alatt el is múlt és azóta sem jelentkezett.

Köszönöm szépen a válaszod.

2008. okt. 1. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!