Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt szabad fogyózn...

Szoptatás alatt szabad fogyózni/edzeni?

Figyelt kérdés

4,5 hós a kisfiam, 9kg-ot magamra ràntottam.

Nagyon zavar, hogy adhatnék le pár kilót, hogy ne menjen a tej rovàsàra?

Kevesebb evés? Edzés? Mit szabad és mit nem?


2016. aug. 30. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Fogyókúrázni nem szabad,mozogni igen,de csak fokozatosan,nem szabad megerőltetni a szervezetet.
2016. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre nagyon oda kell figyelni természetesen sportolhatsz, fogyózhatsz csak lassan, mert ha hirtelen fogysz az a tej rovására is mehet plusz a tejben is kiválsztódhatnak a salakanyagok.

Ha az étkezésre odafigyelsz az már nagyon sokat segít, nem kevesebbszer, inkább többször ennék kevesebbet, plusz odafigyelnék hogy mit eszek, meg ugye megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztanék.

Folyamatosan lassan kezdj visszaszokni a rendszeres mozgásba, azt hiszem heti fél kilókkal próbálkozz, ez még semminek nem megy a rovására, de mondjuk a mozgással együtt én biztos ami biztos elkezdtem szoptató teákat inni :)

2016. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sportolni szabad, de csak annyit, amennyi jól esik, túleröltetni nem érdemes magad.


Fogyókúrázni meg lehet, feltéve, hogy ez alatt nem azt érted, hogy alig eszel és akkor si csak pár dolgot. Szoptatás alatt megfelelö étrenddel lehet fogyni, de ez azt jelenti, hogy mindenböl KELL enni, nem zárhatsz ki semmit, csak a mennyiségekkel lehet variálni. A szénhidrátos meg zsíros ételeket erösen csökkenteni kell, sok zöldség, gyümölcs, fehérje (hús, sajt, tojás) az, amiböl ehetsz böven. Ha elegendö folyadékot fogyasztasz mellette, akkor minden gond nélkül tudsz szoptatni is, és közben fogysz is.

2016. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fehérjèvel az a gond, hogy teljes tejfehérje mentes diétán vagyok, mert tejallergia gyanús a fiam.

Ezért semmi tejterméket nem fogyaszthatok.

Természetesen én is arra gondoltam, hogy mindent kell enni, hogy a tej megfelelő minősègű legyen.

Köszi! :)

2016. aug. 30. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Egészségesen ehetsz, kicsit tornézhatsz is, csak ne túl durván, tehát ne legyen olyan izomlázad hogy aztán megmozdulni se tudsz. :)
2016. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fehérjeként a sovány húsok, és tojás minden további nélkül ehetö.
2016. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem vagyok nagy tojásevő, milyen formàban ehetem? Pl. ràntotta?

2016. aug. 30. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvileg akármilyen formában lehet enni, de ha rántottának/tükörtojásnak szeretnéd, akkor figyelj, hogy ne sok zsiradékot használj.

Egy evökanál olaj böven elég 5-8 tojás megsütéséhez, mégha elsöre kevésnek is tünik. A zsiradékokat mindig érdemes mérni, mert az a laza "picit öntök az edénybe" igen sok a legtöbb esetben.

2016. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!