Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej leadás ha nincs a...

Anyatej leadás ha nincs a városlmban leadóközpont?

Figyelt kérdés
Mit tehetek ha itt nincs leadó központ? Napi 1-1,5 liter tejem van naponta pluszban jelenleg. Kisbabám rengeteget hízik közben. Halom számra veszem a drága fagyasztózacskókat miközben tudom hogy fél évig jó a fagyasztóládában és valószínűleg ott fog megromlani... Nagyon örültem mikor megtudtam, hogy fizetnek a tejleadásért és jól esne a tudat is hogy gondozásra szoruló babáknak segíthetnék ráadásul a havi több mint 10ezer ft-os steril tejtárolózacskók árát is megspórolnám mivel üveget is adnak. De mit tehetek ha itt nincs állomásuk? Heti 1x el tudnám juttatni budapestre illetve egyszer hetente Debrecenbe úgy hogy más vinné el. Viszont hogyan tudom megcsináltatni a vizsgálatokat illetve ha heti 2 nap küldöm be akkor csak 8-8dl-t adhatok le?
2016. okt. 2. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a védőnőnek. Ha megvan minden vizsgálat akkor nem muszáj elvinni leadni helyileg is el tudod adni. Ebben segít a védőnő és az orvos. Mehet így olyan anyuka hozzád aki nem tud szoptatni. Ki kell tölteni valami papírt hogy mennyi tejet vittek el és az oep következő hónapban fizeti.
2016. okt. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gy van, el kell menned a vizsgálatokat megcsináltatni, erről kapsz papírt, amit leadsz a védőnődnek.

Én is így vettem közvetlenül egy anyukától a tejet.

2016. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A védőnőm azt mondta hogy nincs itt leadó központ ezért nem tudom hova leadni. Fel sem merült benne ez a lehetőség így kizártnak tartom hogy foglalkozna azzal hogy keresne olyan családot akinek szüksége van rá. A vizsgálatokhoz a háziorvosom ad beutalót? Esetleg valami fórum ahol ha megvannak a vizsgálati eredményeim tudnék keresni olyat akinek szüksége van rá? Ebben a formában sem lehet fagyasztott a tej? Mert sokkal nagyobb a valószínűsége hogy mondjuk Budapesten él olyan akinek kellene mint itt a környéken. Viszont oda heti egyszer tudnám csak küldeni. Kedves utolsó!

Meg tudnád mondani hogy a tejet milyen formában hol és mennyiért vettél? Ilyenkor van valami oka ha a gyermekorvos kiírja vagy egyszerűen választhattál hogy tápszer helyett anyatejet írjon fel?

2016. okt. 3. 03:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a védőnő ennyire nincs ellátva infókkal, akkor a gyerekorvostól kérj segítséget, elvégre ő az, aki receptre felírhatja másnak, ő csak tudja, hogy mi a módja annak, hogy leadhass. Sajnos ebben nem tudok segíteni, nálunk van gyűjtőközpont, nekem minden nap jöttek kocsival a tejért, úgyhogy nem tudom, mi a menete, ha nincs ilyen a városban, de biztos, hogy ha van rá igény, akkor lehet is leadni.
2016. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

Nekem a védőnő ajánlotta fel, mivel én eü okok miatt nem szoptathattam.

A gyerekorvos irta fel receptre, azzal mehettem volna a tejleadó közpintba, ami a szomszéd városban van.

De közben volt egy tejleadó anyuka itt a mi városunkban, igy ő nem adta le a központnak, hanem én mentem érte minden nap, neki adtam le a receptemet és mindig alá irtam egy papírt hogy mennyi tejet kaptam, ez alapján neki az oep kifizette. A gyerek 6 hónapos koráig igy csináltam.

2016. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!