Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok mehetek röntgen...

Ha szoptatok mehetek röntgen -re? Nem marad a testemben a sugár? Ha igen átmegy a tejjel a babának?

Figyelt kérdés

2016. okt. 2. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
SZerintem attol fugg milyen rontgenre mesz. Nekem pl fog rontgenem volt mikor masfel honapos volt a babam, kulon megkerdeztek hogy szoptatok-e, es mikor mondtam hogy igen, egy olomkopennyel takartak le nyaktol lefele. Mindenkeppen szolj mielott megcsinalnak a rontgent!
2016. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Minden normális fogászati röntgennél kap az ember ólomköpenyt, akkor is, ha nincs gyereke.
2016. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
elso vagyok, mivel eletem legelso rontgene volt, fogalmam sincs hogy amugy is adtak-e volna vagy nem olomkopenyt...
2016. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a mellkasröntgenen is azt mondták, hogy nyugodtan lehet utána szoptatni (3x is rákérdeztem, aztán persze kifejtem egy adagot, pedig a neten is ezt találtam).
2016. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Anyatejleadáshoz külön feltétel a friss negatív tüdőröntgen. Nem volt tilos utána a szoptatás. Gondolom, attól függően, hogy mit röntgeneznek, különböző dózisú sugarat alkalmaznak, mindenképp jelezd a röntgenasszisztensnek, hogy szoptatsz, majd ő elmondja, mi a teendő.
2016. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Rtg, CT, UH, MR után lehet szoptatni nyugodtan. Ha CT vagy MR vizsgálatnál kapsz intravénás kontrasztanyagot, akkor egy napot ki kell hagyni az ajánlások szerint. (Ilyen helyen dolgozom.) Rtg-sugár nem marad benne senkiben.
2016. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!