Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Crohn-gyógyszerek-szoptatás?

Crohn-gyógyszerek-szoptatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Crohn szindróma miatt eddig xsalazint és imurant szedtem. Most az orvosom atioprint írt fel, imuran helyett. Ennek a betegtájékoztatójába azt írták, nem szoptathatok. Van itt olyan anyuka, akinek van tapasztalata ezzel a gyógyszerrel? Reméltem, hogy fél évig legalább szopizhat a babám, de így..



2016. okt. 17. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Kevés olyan gyógyszer van, aminek azt írja a betegtájékoztatója, hogy szoptathatsz mellette. Úgyhogy nem aggódnék emiatt.
2016. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Napsugar11 válasza:

Alap végzettségem védőnő, és ezért is és amúgy is nagyon-nagyon fontosnak találom a szoptatást. Ikreim vannak, igaz már nagyok, de 9 hónapig szoptattam őket. (Akkor sajnos maguktól abbahagyták...)


Viszont szinte alig voltak betegek, és az anyatej előnyeit nem fogod tudni mással pótolni. Tudom, hogy a betegséged sem gyerekjáték, felelőtlenség lenne ha csak a babára gondolnék és rád nem.


Viszont hallottam egy módszerről, ami nagyon súlyos crohnosokat is rendbe tudott már hozni. Szívesen megírom privátban, hogy mi az, ha kéred. Amellett bátran szopizhat a babád is, és közben te sem rontod tovább az egészségedet.

2016. okt. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A közvetlenül második gyermekem születése után Crohn-al diagnosztizáltak. Pentasát szedtem hónapokig szoptatás mellett természetesen az osztályvezető gasztroenterológus tudomásával. Nem volt semmi negatív hatása a babára nézve. 2.5 évig szoptattam.
2016. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az atioprin kiválasztódik az anyatejbe. A többi gyógyszerem tájékoztatójában ilyen nincs írva, csak annyi, hogy konzultáljak. Mivel az immunrendszer működését befolyásolja (csökkenti), így féltem a babám. Az első gyermekem 2 év és 4 hónapig szopizott.
2016. okt. 21. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!