Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a csecsemő (2 hetes)...

Ha a csecsemő (2 hetes) pohárból megkapja a szopik után pluszban lefejt tejet, attól nem lehet cumizavaros?

Figyelt kérdés
Vagy felmerülhet emiatt bármilyen probléma?
2016. dec. 26. 05:47
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én cumisüvegből adnám, tudom hogy tud inni pohárból, mert mindenhol ezt szajkózzák, de nekem a kórházban szülés után pótlást kaptak a gyerekeim. Pohárból.., gyakorlatilag beléjük öntötték és pár perc elteltével sugárban jött vissza.. így ez negatívumként maradt meg.

Ittak pohárból 1,5 éves koruktól.

2016. dec. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Attól nem lehet. De én nem adnám, nem adtam nekik sehogy. Szopiztak annyit amennyi elég volt. Amit lefejtem az elején, fagyasztottam vagy volt amikor kiöntöttem.
2016. dec. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Pohárból is lehet lassan óvatosan adni, nem kell beleönteni... igy nem lesz cumizavaros :)
2016. dec. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Én is pohárból itattam a fiam. Ettől nem lesz cumizavaros biztosan. Lehet, hogy valamennyi mellémegy, de sok múlik az itató személy türelmén, hozzáállásán (az első válaszoló által leírt nővérekben valószínű nem volt meg, de te ráérsz erre, többször is próbálkozhatsz), de a pohár típusán is. Kifelé hajló pereműből adj! És ne akard teljesen telitöltöttből adni, elég, ha félig megtöltöd, de ezt ki kell tapasztalnod. Tudom ajánlani még a Medela vagy svéd itatópoharakat, ezzel egyszerűbb, a kis kihajló peremből ügyesen isznak.


Szoptatásbarát módszer még a kanalazás is, bár az elég türelemjáték vagy a szoptanít készülék. Ha cumisüveget választod mégis, akkor Medela Calma. Erről nincs tapasztalatom, kifejezetten drága, de ez utánozza le legjobban a szopási mechanizmust, és zavar be legkevésbé.


Fentiek, ha kell pótolni. De ha szépen gyarapszik, van elég pisis/kakis pelus. (?min. 5 pisis naponta) akkor a helyedben inkább mellre raknám, ha éhes, ha meg nem, és muszáj lennék fejni, a lefejt tejet fagyasztóba raknám későbbi szűkösebb időkre.

2016. dec. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Elvileg nem lesz. Nekünk is pótolni kellett kezdetben, az itatopohárral nehézkes volt, igy maradt a cumisüveg. Már el tudtuk hagyni a pótlást, van elég tejem. Az én babám nem lett cumizavaros, szóval ez egyáltalán nem törvényszerű.
2016. dec. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

Cumizavar ilyen nincsen.

Nem egy felnött aggyal létezö babák ezezk, hanem egy kezdetleges agyuk van, így azt tudják, hogy szopniuk kell és jön a tej.

Pohárból lehet kortyolgatattni, de minek ha van cumis üveg?

Igazából lapulevéllel is kitörölhetem a seggem, de ha van wc papír akkor miért nem azt használom?


Két gyerekem van, mindegyik szopott és cumizott és cumisüvegezett is.

Ès kb 100 olyan gyereket ismerek aki csak szopott de cumija is volt mellette.


Fogd azt a cumis üveget és adjál neki azt amit te jónak látsz.

2016. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, 2 hetes babáról van szó! Ilyen korban igenis LEHET cumizavaros, függetlenül attól, hogy te mivel törlöd a segged!
2016. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Mekkora gyökér vagy... a szopi reflex egy ösztön, amit igenis el tud "felejteni" a cumisüvegtől. Jól leégeted magad a tudatlanságoddal, úgyhogy inkabb fogd be.

A pohár jó, kedves kérdező! Nekem a kislányom cumizavaros lett a cumisuvegtol. A technikája eleve sem volt tul jo, de utana katasztrófa. Ráadásul a türelmét is elvesztette, mert a mellembol erősebben es hosszasabban kellett küzdenie, és napról napra kevesebbet volt hajlandó próbálkozni..

2016. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akibálaszolt, számomra mindegyik értékes volt, mindenkinek ment a zöld kéz. A pohárka meg van véve (medela, kifelehajló csőröcskés), csak még nem vettem ki a zacskóból, de akkor ha nem okoz gondot, használatba veszem. Szopi után még ki tudok fejni pár 10 mili hátsó zsíros tejet, ami arra kevés, h lefagyasszam, viszont kiönteni sajnálom. Ha a kislányom elfogadja pohárból, akkor oda fogom neki adni. Mégegyszer köszi a segítséget.
2016. dec. 26. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!