Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatni minden aron?

Szoptatni minden aron?

Figyelt kérdés
Elso gyerekemet egy evig szoptattam. O nem hagyott mas opciot mivel semmit nem fogadott el cicin kivul. S bar sokat kinlodtam a tejtermeles fenntartasaval sosem gyarapodott tul jol. Mindig az also hatart surolta. Megfogadtam hogy ha a masodikkal is ilyen nehez lesz nem ragaszkodom hozza. Most itt van ketteske es szeretnem szoptatni, de szinte minden ugyanugy zajlik mint elsovel. Kuzdunk a tejert, nem eleg neki, bealszik, folyton sir, visszakereszkedik ha megebred. O elfogadja a potlast. Igy neha jol is lakik. 2hetes mult, utolso meresnel a legkisebb sulyhoz kepest 100 grammot hizott. Csak cicivel. Azota potolom neki. Kicsit mintha cumizavaros is lenne mar. Felek hogy elszokik a szopitol,ami nem volt cel, de ehezni sem hagynam. Szoptanitot keszitettem hazilag szoptatasi tanacsado segitsegevel de nem valt be. Tul maceras hasznalni. Mit tehetnek meg? Hagyjam tortenni a dolgokat, ha elszokik a cicitol torodjek bele? Vagy vegyem el a potlast es csak szopizzon? Es ha nem gyarapszik?

2017. jan. 25. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Tapasztalatból mondom. Ha csak lehet próbáld szoptatni. Mi is így jártunk kevés lett neki tej és pótlás kellett neki. Egy fél hónap múlva egyszerüen nem akart cicizni egyik napról a másikra, így fejnem kellett az egészet de az egy párnapig tartott. Utánna eltűnt a tejcsi.
2017. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Én nem szorakoznék ezzel ennyit, az biztos. Magyarországon valamiért nagyon durván rányomják az anyákra, hogy szoptatni kell (külföldön nem így van), viszont ha valami bajod van, ami miatt nem tudsz szoptatni, akkor meg rögtön jönnek azzal, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek, ha tápszeres. Akkor most hogy is van ez? Én nem fogok naponta órákat azzal tölteni, hogy fenntartsam a tejtermelést és kínlódjak a gyerek etetésével. Egyik rokonom már mást se csinált naphosszat, mint a szoptatást erőltette, persze kevés tejjel, el is kezdett fogyni a fia, utána meg úgyis jött a tápszer, viszont ő tripla olyan kialvatlan volt a sok fejéstől.
2017. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsővel három hónapos koráig kinlodtunk, szinte nem hízott semmit.

Masodiknal már nem játszottuk ezt, mivel már a négy hetes mérésen messze elmaradt a gyarapodása az elvarttol, tápszeres lett.

Amíg van tejem, kapja azt is, de kész kínlódás, pedig ügyesen szopizott, de már cumizavaros

2017. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon az a nézet, hogy szoptatni minden áron, de szerintem egy kialvatlan, nyúzott anya sokkal rosszabb, meg ez az anyának sem jó, hogy állandó görcsben legyen, a gyereknek sem jó hogy nyűgős. Megpróbáltad, próbálod nem megy, mit erőltesd, ott a tápszer, azért van. Nem az a cél, hogy éhezzen az a gyerek nem jó az neki sem és a legfontosabb a baba érdeke, az meg az, hogy megfelelően fejlődjön, gyarapodjon. Ha ez tápszerrel megy akkor azzal. Nem azt mondom, hogy nem kell próbálkozni a szoptatással, mert nyilván senkinek sem azonnal van rengeteg teje, de te ezen már túl vagy, nem jött össze. Amúgy úgyis az orvos szólni fog hogy inkább tápszerezd.

Van akinek megy a szoptatás van akinek nem.

Nekem sem volt sok tejem, így tápszer kiegészítés kellett 1 hónapos kortól. Én úgy csináltam, hogy cicizéssel kezdtük az etetést és utána jött a cumisüveg, így ment egy darabig míg végül maradt a cumisüveg.

2017. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. gyerekem utált szopni mert kevés tejem volt, 3,5 hónapos koráig szenvedtünk ezzel, azután csak tápszert kapott.

2. gyerekem 15 hónapos koráig szopott.

3. gyerekem 16,5 hónapos és még mindig szopik.


Ezzel azt akarom mondani, hogy gyerekfüggő: mindhárommal úgy csináltuk születésüktől fogva, hogy etetésnél előbb cici majd a tápszer jött. A két kisebb gyerekem nem lett cumizavaros!

2017. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Elsö gyerekem 2 honapig szopizott, màsodik 4 hónapig, mindkettö makkegészsèges!
2017. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos megköveznek de én azt mondom ha éhes a babád akkor lakasd jól! Tökre mind1 h tápszer v anyatej. Ne legyen éhes. Ha első baba lenne azt mondanám próbáld szoptatni, de te már túl vagy egy ilyen mizérian. Nekem 2 hónaposan hagyta el, nem volt elèg neki, olyannyira ha cicire tettem üvöltött mint a sakál. Idegileg nem bírtam ezt. Azóta tápszeres, sosem éhes, szépen fejlődik. Ja és én sem vagyok idegroncs. Legjobb a szoptatás de nem minden áron! Kitartás!!!
2017. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!