Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 36. hetben vagyok és nem...

A 36. hetben vagyok és nem jön még tej a mellemből. Nem is fáj nem csomòs. Lehet hogy nem lesz tejem?

Figyelt kérdés
Anyukam monta nèzzem meg hogy jönne elő tej de nem jött semmi.

#szoptatás #mell èrzèkenysèg
2017. febr. 3. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után indul meg a tejtermelés, több nap is lehet, mire belövell a tej. (Nekem kb. 3-4. napon történt ez meg.) Az előtej semmilyen összefüggésben nem áll a későbbi tejtermeléssel. Valakinek egész terhesség alatt szivárog, aztán nem tud szoptatni és fordítva is lehetséges, mivel semmi összefüggés nincs a kettő között.
2017. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszod igy mar nyugodtabb vagyok :)
2017. febr. 3. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek semmi köze egymáshoz, de ne nyomkodd a melled
2017. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Juj, anyukád inkább ne riogasson ilyen hülyeségekkel :D

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy már terhesen jön a tej. Sőt! Oké, vannak, akiknek jön, de a többségnek nem. Azon se lepődj meg, ha szülés után még 2-3 napig nem jön semmi, csak az előtej, az is bőven elég a babádnak, és rengeteg nőnek kell pár nap, mire belövell a rendes tej.

2017. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem D kosaras a mellem. Nemhogy terhesen, szülés után közvetlenül sem volt tejem.

Kb 2-3 nap után durrant be. Na de akkor úgy éreztem magam mint Pamela Anderson...


Tejem lett bőven.

És ha ilyen tanácsokkal lát el anyukád, akkor mást se vegyél készpénznek tőle, hanem olvasgass a témában SZAKEMBEREK tanácsát!

2017. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a 18. hét körül volt némi előtejem, reggelre mindig olyan lett a hálóingem. Utána megszűnt. Attól is függ, hogy magától indul meg a szülés, vagy programozott császár lesz. Nekem utóbbi volt, így csak később indult be az oxitocin termelés. Ennél lehet számítani, hogy csak a 3-4. nap körül lesz tej. Aznap durrant be a mellem, amikor engedtek haza, előtte elvolt a baba az előtejen. Egyébként meg sűrűn cicire tenni, és ez segít.
2017. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt az egész terhességem alatt előtejem. De még csak egy csepp sem.

A szülést követő 3. nap lett tejem, de annyi, hogy szoptatás előtt és után is fejnem kellett, mert annyi volt. Zacskókban gyűjtöttem és fagyasztottam le és mikor már nem volt tejem, akkor még jó ideig tudtam a fiamnak adni.

Szóval erről annyit, hogy bármi összefüggés lenne.:)

2017. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nálam ugyanígy volt, mint az utolsó válaszolónál, előtej terhesen egyáltalán nem volt, 3. napon lövellt be a tejem, aztán az első pár hónapban telepakoltam itthon a fagyasztót is, meg tejleadó is voltam fél évig. Sajnos közben tönkrement a mellszívóm, és mire beszereztem volna egy újat, addigra már nem volt annyi tejem, hogy tudjak leadni, de ettől függetlenül még most is szoptatok minden gond nélkül, pedig jövő héten egy éves lesz a fiam :)
2017. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!