Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt valaki aki még mindig...

Van itt valaki aki még mindig szoptat vagy szoptatott ilyen sokáig? 21 hónapos a kisfiam.

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne azokhoz akik még mindig szoptatjàk kisgyermeküket.21 hónapos a kisfiam, körülöttem senki nem szoptatja már a babáját és tőlem is mindenki azt kérdezi, hogy mikor hagyom már abba...

2017. márc. 5. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
A 3. születésnapja előtt egy hónappal hagytuk abba. Nem érdekelt más véleménye.
2017. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó hallani. Engem sem érdekel más vèlemènye, de amikor a nőgyógyászom is azt mondta, hogy már nem kellene szoptatni, mert már semmi hasznos nincs benne illetve, hogy így nagyon kevés esélye lesz, hogy újra teherbe essek, főleg, hogy 35 éves vagyok. Azt tanácsolta, hogy hagyjam abba. Kisfiam nagyon ragaszkodik hozzá és nekem sem esik terhemre.

Neked éjszaka mennyit szopizott?

2017. márc. 5. 08:28
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
A gyereknek semmi baja nem lesz tőle. Sőt. A húgom is jó sokáig szopizott. Ő a legegészségesebb közülünk. A másik húgom is simán megfogant közben. Nem zavart be semmit a szoptatás. Sőt anyum megint szoptatós kismamaként lett terhes.
2017. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Éjjel nem, lefekveskor igényelte.

Akkor hagyd abba, amikor úgy érzed, elég volt. Nálunk betegség miatt lett vége. Tüdőgyulladásom volt és a szoptatás mellett szedhető antibiotikum nem lett volna elég, így le kellett állni.

2017. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is 20 honaposom van, meg szopik, reggel es este meg napkozben egyszer alvas elott, de ha nem vagyunk otthon akkor nem keri.

Senki nem kerdezett ezzel kapcsolatban semmit, mondjuk rohadtul nem erdekel mas velemenye.

A nogyogyasz meg jo nagy mathasagot mondott, nok millioi esnek teherbe szoptatas mellett.

Mondjuk a nogyogyaszoknak halvany fogalma nincs a szoptatasrol.

2017. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Nekem anno azt mondta az orvos, hogy a szoptatás mint fogamzásgátló akkor működhet, ha a gyerek 6 hónap alatti, kizárólag szoptatott és x alkalommal szoptat naponta az anya - erre már nem emlékszem, hogy mennyi volt. De azt is hozzá tette, hogy ha nem akar az ember gyereket, akkor ne erre támaszkodjon, hanem fogamzásgátlóra.
2017. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Napközben nekem se nagyon kéri hanem éjszaka főleg. Valamikor szinte egész éjszaka rajtam lóg. Megszoktam már tudok így is aludni. Fogalmam sincs hogyan fogom erről leszoktatni.

És pont ezt olvastam, hogy főleg az éjszakai szoptatàs gyakorisága miatt nehezebb teherbe esni.

2017. márc. 5. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Hát mindenütt azt írják, hogy a szoptatás miatt nehezebb lehet a teherbe esés. Ennek ellenére egyáltalán nem lehetetlen, tehát fogamzásgátlónak persze nem jó. Terhesen is okozhat vetélést, ugyanakkor sokak szoptatnak akár tandemben is kicsit és nagyot. Szerintem ilyenkor neked kell eldöntened. Gondolom, ha már több hónap sikertelen lesz, akkor nagyobb jobban hajlik arra a mérleg, hogy leválaszd. Vagy egyáltalán nem fog bekavarni és akkor ezek szerint gondolkozol majd, hogyan tovább...


Megjött már a menzeszed? Ha nem, akkor valószínűleg azért nehezíti. Nekem akkor jött meg csak, amikor már csak napi 2x szoptattam. Nálunk az első 16 hósan szépen elválasztotta magát, de ő átszokott az ujjára éa szépen átaludta az éjszakákat már babakorától. A másodikkal 2 évesen beszéltük meg, mert nagyon sokszor kelt éjszaka, ő is egész nap rajtam lógott, és mindenki azt mondta, ez az oka. Erre utána is ugyanúgy kelt és még most 3 évesen is velem akar aludni, ami nagyon megtisztelő :), de már mindenem fáj és elég fárasztó az éjszakai kergetőzés. Viszont örülök mégis, hogy ezt megléptük, mert pl. csontritkulásom is lett, amiben ez is közrejátszott - bár persze nem önmagában! - de szóval megviseli az ember szervezetét, ha ennyire igénybe van véve minden éjszaka több évig.

2017. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem mèg nem jött meg a menszeszem, a gyakori szoptatàs miatt van tudom.

Remélem idővel megtudom beszélni a kisfiammal ezt az egészet.

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt.

2017. márc. 5. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!