Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet reggel...

Szoptatás alatt lehet reggel egy bögre erős fekete teát inni? (Kb. annyi koffein lehet benne, mint egy kis csésze kávéban. )

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a koffein átmegy a tejbe.

De ha az ember semmit nem iszik, hogy lehet kibíni a kialvatlanságot?


2017. ápr. 30. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Én sosem kávéztam, fekete tea is csak vizsgaidőszak alatt kellett, bár akkor is inkább zöldteát ittam élénkítő hatása miatt.

Mítosznak hangzott, de nálam a 3-4 óránként kelő babával az segített, ha jól volt a pici és fél óra mosolygós játék után fél napig megint embernek éreztem magam.

A másik, hogy amint elalszik, te is menj pihenni, aludni, és ne a háztartással vagy egyéb feladatokkal foglalkozz. Olyankor tudsz te is feltöltődni.

Most már 5 hónapos múlt, csak anyatejes és átalussza 2-3 hónapja az éjszakát. Az is átlendít majd téged a nehezén.

Ha mégis akarsz kávézni, kérd ki a gyerekorvos és/vagy a védőnő tanácsát.

2017. máj. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, ennyi még nem okoz gondot.

Én napi két gyenge kávét iszom, alacsony a vérnyomásom, nincs gond a baba alvásával.

2017. máj. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Én reggel és délután is iszok egy kis kávét sok tejjel.
2017. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én napi 3 erős kávét iszok. Babák ugyanúgy alszanak illetve nem alszanak, ha iszok, ha nem, úgyhogy iszok :)
2017. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nem kávézni szeretnék, hanem erős fekete teát inni reggel. :)

De hatásában kb. ugyanaz. :)

2017. máj. 1. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Négy gyerekem van.

Amelyik baba jó alvó, az akkor is jól alszik, ha napi több teát és kávét iszol. Amelyik nem, ott hiába minden praktika.

Ez az én tapasztalatom. Egyébként napi 2 kávét és 1 teát iszom 3 hónapos babával.

2017. máj. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 3. 09:51
 8/8 jafnrétti ***** válasza:
100%
Idd nyugodtan, én napi kettőt-hármat is szoktam, méreg erőset reggel, tejjel, angolosan, és délután citromosan, de az is jó erős. Sose okozott gondot.
2017. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!