Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás minden esetben...

A szoptatás minden esetben fáj? (Főleg az első hetekre gondolok. )

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél egyáltalán nem fájt, pedig ő picit "bénázott", hogy hogyan is kapja be (én is nagyon gyakorlatlan voltam nyilván). A második hipergyorsan ráérzett a dologra, viszont később (olyan 3 hetes kora körül kb) az egyik mellem érzékeny lett és a mellretétel fájt kb. egy hétig (maga a szoptatás nem). Nem volt sebes, nem tudom, hogy mitől lehetett.

Viszont amire érdemes odafigyelni...a sok mellretétel a legelején nem azt jelenti, hogy folyamatosan ott lógjon az gyerek. Inkabb váltogatni kell a mellet, illetve többször kínálni neki. Ne aludjon rajta, ha azt látod, hogy nincs vákum, vagy csak félig kapta be a bimbót, akkor vedd el tőle és próbáld újra. Így jó eséllyel elkerülhető, hogy feláztassa és kisebesítse a mellet a baba.

2017. máj. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem kell fájnia. A lényeg, hogy ne csak a mellbimbó legyen a szájában, hanem a bimbóudvar is, így nem tudja felsérteni a bimbót.

És nyugodtan szoptass akár órákig, nem fogja felaztatni a melled. 😀 A sikeres szoptatás lényege, hogy eleinte nagyon sok inger érje a mellett. Én a szoptatás mellett még fejni is szoktam, most is azt teszem, pedig már 3 hónapos a baba, ejjel már csak egyszer szopik.

Eleinte nekem az szokott a baj lenni, hogy túl kicsi az újszülött szája, hogy eléggé bekapja a bimbót, de ez egyre jobb lesz, ügyesedik a baba.

Már a negyediket szoptatom egyébként.

2017. máj. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az elso gyereknel az elso 3nap fájt a bimbó. de maga a szoptatás kifejezetten jó érzés szerintem, főleg mikor sok a tej és végre lecsapolja :))
2017. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Első gyermekem 10 hónapos koráig szopott, addig minden egyes szoptatás fájt. Jól kapta be, nem az volt a baj, nem a bimbó része, hanem valahogy olyan volt a szívási technikája. A második meg harmadik gyereknél az első napokban kicsit kisebesedett a mellem, de egyébként nem fájt.
2017. máj. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
nekem nem fáj, de utáltam mert nagyon kellemetlen érzés volt.
2017. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az első héten volt még fájós, mert sebes is lett, szúrt is a belövellésnél stb. Utána már ez elmúlt, szerintem hozzászoktam, meg ügyesedett a pici is.
2017. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jafnrétti ***** válasza:
100%

Ha fáj, akkor valami nem stimmel. Akkor fáj, ha a baba nem jól kapja be a bimbót.

Eleinte lehet kicsit kellemetlen a fokozott igénybevétel, de ha kimondottan fájdalmas, amikor a baba szívja, az arra utal, hogy valmi nem oké, nincs jól a szájában.

2017. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szoptatás közben húzódik össze a méh, ez nagyon fájdalmas tud lenni az első pár napban.

Ha rosszul van a baba szájában a mell, akkor fájhat a szívás is meg kisebesedhet és amiatt még jobban fáj. Nem kell törölközővel sem dörzsölgetni, hogy "megedződjön", mert nem azért sebes mert edzetlen, hanem akkor lesz sebes ha rosszul van a baba szájában.

2017. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia! Az első pár napban a méhösszehúzódások fájtak szoptatás közben, aztán ameddig nem állt be a kereslet-kínálat, addig fejés mellett is állandóan be volt gyulladva a mellem, na az tud pokoli lenni. De normál esetben nem kell hogy fájdalmat okozzon, főleg, ha te is rá tudsz hangolódni. Érdemes egy kicsit küzdeni az elején, ha nem kapja be teljesen elvenni, hogy utána jól kapja be stb...

Sok boldog napokat nektek!

9 hónapos kisfiú anyukája ;)

2017. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tegnapholnapma válasza:
Igen :) Nekem hetekig fájt. Szoknia kellett ezt a fajta igénybevételt.
2017. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!