Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hós a babám, nagyon kevés...

7 hós a babám, nagyon kevés lett hirtelen a tejem. Vissza lehet még hozni?

Figyelt kérdés
A pici 6 hós koráig volt csak elegendő a tejem, utána gyorsan megcsappant. Pótlást kapott. Már nagyon kevés mennyiségű tejem van, alkalmanként maximum 40-50 ml két mellből, de sokszor ennyi sem. Az utóbbi időben sajnos egyéb okok miatt elhanyagoltam az evést és a folyadékpótlást, de ezt pár napja helyreállítottam. Próbáltam a gyakori szoptatást és teákat, talán picivel több tejem is lett. Csak az a problémám, hogy mostmár a babám nem is igazán akarja elfogadni a mellem, szopizik az egyikből 3 percig majd kiköpi és nem kell neki utána egyik mellem sem, hiába próbálom, erőltetném, viszont a tápszert megeszi. A fejésre sajnos nem igazán van időm, maximum este egy 10-20 perc, több nem. Kap szilárd kaját is, de nagyon keveset, mivel még nem igazán szereti, hiába próbáltam adni neki több félét, ízt is. Vissza tudnám hozni még a tejtermelést, hogy elég legyen a babámnak, még ha nem is igazán fogadja el a mellem és fejni sem tudok? Hogyan? Köszönöm
2017. szept. 1. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ne kínozd magad. 6 hós korig fontos a szoptatás. Inkább örülj. Mi 7,5 hós korban hagytuk abba. Több mint 1,5 év volt mire teljesen el tudtam apasztani.
2017. szept. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam mint te kérdezô.6 hónapig annyi tejem volt,hogy kb egy litert fejtem le pluszba,aztán ahogy elkezdtük a hozzátáplálást,annyira megcsappant,hogy esti szoptatásra már alig volt,azért is megkellett küzdenie,és fáradt volt,már lusta volt hozzá,csak sírt krservesen.Próbáltam fejni,de nem ment olyan gyorsan,ahogyan ő szerette volna,így estére vettem tápszert.Utána termêszetesen már egyre kevesebbszer kellett neki a szopi,10-11 hónapos korára le is szokott magától.Eleinte én is azt hittem,hogy milyen rosszat tettem,aztán elgondolkodtam,hogy hat hónapig csak szoptattam,ráadásul már eszik normál ételt is,nem lesz semmi baja tőle.
2017. szept. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Lehet hormonális oka is. Nekem akkor csappant meg egy időre, amikor először megjött szülés után. De nekem könnyű dolgom volt egy cicibolond kiscsávóval, éjjel-nappal szopizik, úgyhogy gyorsan megnőtt újra a tej mennyisége. Ő se igazán fogad még el semmit, csak egy-két kanállal.

Neked ilyen szempontból sokkal nehezebb, mert a kicsi már lusta szopizni. Rájött, hogy a tápszerrel gyorsabban, kevesebb munkával jól lehet lakni. A helyedben minél többször mellre tenném, sok kicsi sokra megy. És mellette a hozzatáplálást "erőltetném" inkább. Ha éhes lesz, enni fog.

Altatáshoz se kéri a szoptatást? Lehet, hogy félálomban elcumizgat rajta szívesebben. Reggel és este egy kis összebújás, meg altatáskor: ebből kapna annyi anyatejet, ami az immunrendszert erősíti. (Kb. 100 ml/nap).

Ha meg a baba már igazán nem vevő rá, akkor hosszasan erőltetni nem érdemes. Inkább hagyd, mint hogy állandó stressz forrás legyen.


Egyébként a három perces szopik ne tévesszenek meg! Egy ilyen nagy baba ennyi idő alatt is meg tudja tömni a pocakot. Érdemes inkább mérni időnként. Lehet, hogy legközelebb 120-180 milit is eszik 3 perc alatt.

2017. szept. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hónapos fiam van.

Mostanában én is úgy érzem, kevesebb a tej, nem feszül a mellem. De a baba szopi után nyugodt, és elvan 2-2,5 órát. Nálunk még nem volt olyan, hogy 3 óránként kert volna enni.

Fejni már nem szoktam régóta, kb 4 hónapos kora óta. Előtte éjjel-nappal fejtem.

Az én babám is max 5 percet szopik, azalatt jól is lakik. Erosek már az ekkora babák, meg nem is érnek rá többet szopcsizni, menni kell felfedezni a világot 😀

Nálunk megy már a hozzátáplálás, napi 2 étkezés, viszont utána mindig kér szopcsit is.


Tedd mellre, ha elfogadja, hadd szopjon, ameddig jólesik neki. Én már nem nagyon sportolnék rajta a helyedben, szopik, amennyit szopik, de nem fejnék, meg agyalnék ezen.

2017. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam. Mértem a szopikat, a 3 perc alatt 30 ml a felső határ amit kiszopizik, de átlagban inkább 20 ml. Tenném én még mellre, de ő nem akarja. A szopik után nyűgös is, sírdogál, majd tápszerből általában 110-120 milit még megeszik, van amikor 170-et is. Ezután nyugodtabb. Elalváskor elfogadja néha a cicit, de azt is nagy ritkán, 10 esetből, kb. 2-szer, de ilyenkor is csak cumizgat, szívni nem szív és nem is nyel le semmit, ez is maximum 10 percig ha tart... Kicsit tanácstalan vagyok. Szeretnék szoptatni, de azt sem akarom, hogy a gyerek éhezzen és fogalmam sincs hogyan tudnék tejet összeharácsolni, napi 10-20 szabad perc mellett.
2017. szept. 1. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor vissza tudtam hozni, mikor megcsappant, de ehhez az is kellett, hogy a gyermekem is partner volt benne. Nálatok azt látom, hogy elválasztja magát. Ebben most az a nehéz, hogy te még nem állsz rá készen lelkileg. Megértelek, de hidd el, ha ő eddig akarja, az is szép dolog,
2017. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!