Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám 2 hónapos babám...

Hogy tudnám 2 hónapos babám rávenni a "rendszeresebb" szopizásokra, és hogy rendesen kiürítse a cicim?

Figyelt kérdés
Már jópár hete óránként kér enni,viszont csak 7-9percet szopizik,hiába nyüstölöm,hogy egyen még.Így a fele benne marad a tejcsinek,pont a laktató része,gondolom ezért lesz megint gyorsan éhes.Máskor meg,amikor tovább is szopizna,türelmetlen lesz,amikor már lassan jön a tejcsi,nem hajlandó megdolgozni érte.Hiába küzdök vele,addig dühöng és sír hogy éhes,hogy kénytelen vagyok végül engedni,és áttenni a másik mellemre,ahol megint gyorsan jön a tej...de így mindkettő félig ürül csak ki.Segítsetek!
2008. okt. 24. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos korára beáll a rendszeres étkezésre, 3-4 óránkénti szopizásra. Addig többször is eszik, az nem baj mert elfárad és elalszik közben. Fejd le a bentmaradt tejet, de az sem gond, ha nem teszed mert a tejtermelés a baba igényeihez igazodik.


Minden jót nektek!

2008. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Az én kisfiam is kezdetben óránként-másfél óránként szopizott, mert ő is sokszor evett keveset. Én úgy csináltam hogy ha egy óra múlva enni kért ugyanarra a cicire tettem vissza így a sűrűbb tejet is kiszopizta, aztán ha kellett még akkor áttettem a másikra. A mai napig ha úgy érzem hogy hagyott benne tejet, vagy csak gyorsan kortyolt néhányat, símán visszateszem ugyanarra az oldalra ha egy kicsit később újra enni kér. Ha az evések alatt mind a két cicidet használod az nem baj, mindig azzal kezd a következő szopit amelyikkel abbahagytad. Én 3 hónapig minden alkalommal két ciciből etettem, mostmár 6 hónapos a babám elég neki egy cici is, szinte még mindig csak anyatejet kap, mellette néhány falatka gyümipürét kóstolgat.
2008. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Szia!Az én Babó 3 hónapos,de ugyanez a helyzet!Egy hónapos koráig sokat evett egyszerre, kibírt 3 órát!Jelenleg 4-5 perceket eszik,utána hiába akarom folytatni,nem kell neki!Egy óra múlva újra kéri.Ha közben sétálunk 2-3 órát, akkor kibírja,de utána sem eszik többet!Itthon viszont elég nyügi,pedig mosolygós Baba volt!Én sem tudom mit tegyek,s nekünk még mellé rengeteget bukik vissza!Néha sugárban!Van,hogy egy evés után 5x-6x.Nekem sem szívja ki teljesen, ezért néha a tejem is kevesebb! Ha van valami jó ötleted,írhatnál priviben,hátha meg tudjuk oldani!:-)
2008. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!