Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudom gyorsan elapaszta...

Hogyan tudom gyorsan elapasztani a tejem?

Figyelt kérdés
Gyermekem nemsokàra 1,5 éves lesz és még mindig szopiziķ. Àltalàban elalvàshoz kéri, tehàt cicin alszik el. Szeretnénk minnél előbb még egy babucit, de nem akar összejönni , mert a prolaktin szintem az egekben van. Mivel tudnàm gyorsan és viszonylag kíméletesen elapasztani ? Ha még szopizik is ezek a módszerek milyen hatàssal vannak rà ? Tea, homeopatia stb.

#szoptatás #apasztàs
2017. dec. 11. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Először is szerintem le kellene szoktatni a ciciről. 1,5 évesen már igazából semmi szükség a tejre, csak bohóckodás ez. Ha nem szopizik, akkor le fog csökkenni a prolaktin és megszűnik a tejtermelés. Kb úgy megy mint a kereslet-kínálat. Direktben meg bromocriptinnel vagy norprolac-kal lehet levinni a prolaktint és ezáltal szűnik meg a tejtermelés. Esetleg még kikérheted az orvosod véleményét is, hogy mit tanácsol.
2017. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szopik, addig nem fog elapadni
2017. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Amíg szoptatod, a rendszeres stimuláció miat nem fog elapadni a tejed.


Kíméletesen úgy tudod elapasztani, hogy egyre kevesebbszer szoptatod, pl. csak altatáshoz, aztán már csak esti altatáshoz. Amikor a tested már megszokta, hogy eleve kevesebb tejet termel, akkor az estit is el lehet hagyni. Pár napig nagyon duzzadt lesz a melled így is, fontos, hogy ne fejd le, csak max. nagyon picit, hogy ne fájjon annyira. Homeós bogyókat csak akkor szedj, ha már nem szoptatod, de igazából ezek nélkül is elapad pár hét alatt teljesen.


Jó tanács: ne akard gyorsan, erőszakosan. Ne akard becsapni a lányod azzal, hogy igaziból nem te akarod elvenni tőle, hanem csak úgy elapad a tej. Ki kell állnod a döntésedért a lányoddal szemben, vállalni kell, hgy nemet mondasz, ha valóban ezt szeretnéd.


Tudom, miről beszélek, mert szóról szóra így voltam én is, csak akkor már 2 éves volt a fiam, és még kétszer szopizott egy nap. Semmi nem apasztotta el, csak az, hogy befejeztema szoptatását.


És meg kell mondanom, hogy iszonyatosan megviselte, hogy egyik napról a másikra tettem, és néha eszembe jut, hogy a kistestvérével való viszonyát mennyire határozta meg vajon, hogy kicist feláldoztam a tesóért őt.

2017. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Fekvőtámaszokkal.
2017. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért szeretnétek még egy babucit, ha a megleveő gyermeknek nem akarjátok megadni amit kér és amire szüksége van - Anyuka tejét a jó éjszakához?
2017. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, hogy csúnyán fogalmaztam. Most azt mondanám, hogy szerintem még várni kéne a következővel, amíg az első kéri a tejet - lehet a természet szava.
2017. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!