Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha eddig 100% anyatejes babám néha kapna tápszert?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám és úgy alakult, hogy lenne pár olyan délután a közeljövőben, amikor nem tudnék otthon lenni szoptatni a babámat a délutáni étkezésekkor (nem munka vagy szórakozás miatt, de nem részletezném). Édesanyám, aki vigyázna rá, adhatna ilyenkor neki tápszert? Fejni anyatejet sajnos nem tudok, mert a baba mindig kieszi.

2017. dec. 19. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Azt, hogy van kockázata. Lányom nehezen fogadta a tápszert (kelett a kiegészítés) és cumizavaros is lett pár alkalomtól. Vért izzadtunk utána, hogy rendesen szívja.
2017. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
először azt kellene megnézni, hogy el fogadja-e a tápszert..először szerintem kisadagban kell megpróbálni,mert azt ugye nem lehet, hogy 1.nap megeteted, elmész, majd éhes lesz és anyukád etetné a tápszerrel, ő meg szegény ordít az éhségtől, de nem kell neki, még mivel soha nem etetted tápszerrel. Szóval nézd meg, hogy elfogadja-e. De ha a védőnődet kérdezed, biztosan szívesen válaszol majd
2017. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy a többiek írtak, egyáltalán nem biztos hogy elfogadja, ha elfogadja, akkor pedig simán lehet cumizavaros, mert a cumisüvegből könnyen jön. Én nem kockáztatnék, de te tudod. Szerintem nem sok olyan hely van, ahova nem lehet babát vinni. Én mondjuk nagyon szoptatáspárti voltam, vittem mindenhová a picit, egyébként 3 órát nem tud meglenni szopi nélkül? Vagy olyan sokáig kell elmenned ?
2017. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Kiskanalbol vagy sved itatopoharbol adva nem lesz cumizavaros. En azert probalnek fejni, meg ha aprankent is jon ossze, de van ra esely, hogy nem fogadja el a lefejt tejet, de lehet, hogy a tapszert sem.
2017. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon szoptatáspárti vagyok, az egyik előző hozzászólóhoz hasonlóan mindenhová a babáimmal mentem, és 3 óránként szoptattam Őket, akár nyilvános helyen is letakarva, diszkréten. Ráadásul nekünk nagyon bejött a hordozás (mindkét gyermekemnél), evidens volt, hogy felkötöm magamra és intézem a dolgaimat. A fél éves kisfiammal a mellkasomon költöztünk például, előtte hónapokig ügyvédhez, közjegyzőhöz jártunk, majd befejeztük a félkész lakásunkat, felügyeltem a munkásokat, kemény időszak volt, nem lehetett tolni rajta, szval csináltam de csak úgy, hogy a tisztán anyatejes kisfiam mindig velem volt.
2017. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi 3.5 hónaposan kezdtük el kipróbálni hogy elfogadja-e a lányunk a tápszert is, olyan esetekre ha valahova nélküle mennék és esetleg hamarabb megéhezik. Az első tápszer nem vált be, a második igen (Hipp HA). Előtte probáltam tejet is lefejni, de nekem úgy hogy közben a 21 hónapos fiam is ott van meg ugye a pici is, így ez macera volt. Amúgy pici adaggal kezdtük és azóta is max 1x100ml-kap egy nap.
2017. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első az anyatej, utána a donor női tej, harmadik a tápszer.

Mivel van saját tejed, nincs szükség a másik kettőre, fejd le azt és ezzel itassák.

Így a babád anyatej szükséglete és a rendelkezésre álló tej mennyisége azonos és nem kockáztatod, hogy idő előtt elfogy a tejed, bár a cumizavart így is megkockáztatod (ami szintén hasonló gondokhoz vezet).

Egyébként az anyatejes baba bélflórája megváltozik a tápszer hatására.

A tápszert azoknak a babáknak dolgozták ki, akiknek az anyja nem tud nekik anyatejet adni (mellből vagy lefejve). Én biztos nem kockáztatnék, ha elegendő lenne a tejem. Ha muszáj, fejd le. A cumizavart itatópohárral tudod elkerülni.

2017. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, van aki csak kézzel tud fejni. Egy próbát megér.
2017. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csináltam ügyet ebből sosem. Ha nem tudtam tejet adni, kapott tápszert. Nem lettek válogatósak, sem ilyen olyan zavarosak, sem mások ettől.
2017. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!