Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom, hany ml-t eszik...

Honnan tudom, hany ml-t eszik a baba?

Figyelt kérdés
Buta kérdés tudom, de nem értem. Ha szopik a babám a cicimből, honnan tudom, hogy mennyi ml-t evett? Első babám lesz és ezen gondolkodtam :D Mert mashol ugy olvastam mintha tudnák mennyit eszik igy ... oké hogy lefejve tudja az ember, na de a cicin nincs mértékegységmutato 😂
2018. júl. 19. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemőmérleg... Megméred szoptatás előtt és után. Ahány gramm a különbség, annyi mililitert evett.
2018. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogom minden szopi utan merlegre tenni, mar csak azert sem mert a vedono azt mondta ne vegyunk...majd o hoz, mikor jon. Szoval amugy sose fogom tudni mennyit evett, csak latni rajta hogy jol lakott :)
2018. júl. 19. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen mérleg...

De nem muszáj vele frusztrálnod magad, ha éhes maradt úgyis jelzi, különben meg, ha lesz tejed akkor annyit szopizik amennyi elég neki. Felesleges méregetni, mert sokan ebbe csavarodnak bele.. mert a védőnő a tankönyvből azt mondja x-el kell nehezebbnek lennie evés után. Csak a baba nem olvasta a könyvet.


És mi felnőttek sem eszünk egyformán. Nekik is megvan a saját étvágyuk, kinek jobb, kinek rosszabb. Megtömni úgy sem tudod, és nem is kell :)

2018. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Elso , a meregetes 20 eve elavult nezet, meg itt a balkanon is.


Kerdezo, nem kell tudni.

Napi 5-6 pisis pelus, hizas, es minden rendben.

2018. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mérlegelni, aki akarja, de elég nagy butaság szerintem. Ha éhes akkor úgyis sír. Ha jókedvű, pisil-kakil, hetente/havonta mérve gyarapszik, akkor nincs gond. Én az elsőt mértem néha, csak stresszelt az egész, úgyhogy gyorsan abbahagytam, mikor megkérdezte a védőnő mennyiket eszik, mondtam, hogy nem tudom, nem mérem.
2018. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem maga a vedőnő mondta hogy eszembe se jusson minden szopi előtt/után méregetni mert belebolondulok. Ameddig a baba ütemesen hízik addig felesleges egyfolytában csekkolgatni.
2018. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tudni, a lényeg a napi 5-6 pisis pelus és hogy hízzon, növekedjen. Ha ez rendben van, eleget eszik.
2018. júl. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell mérni, ha gond van a súlygyarapodással.
2018. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy méred.


Frusztrálni magad valóban nem érdemes, ha gyarapodik, ha megvannak a pisis pelusok is.


Nekem segít.


Tudom mennyit kell ennie ( mennyitől nyugodt és alszik jól)

Hajlamos belealudni.. Tudom meddig kell cirógatni.

Nagyon hektikusan eazik.

Van amikor 25 p van amikor 6 perc 100 ml, így az idő nem mérvadó.


De nem is ezért, hiszen igény szerint szoptatom, ha felkel 30p múlva, higy nem elég, akkor cicire teszem, hanem rutinos vagyok.


Ha látom, hogy 40ml evett, akkor 1 órán belül enni fog. Ha 120-140ml akkor aludni fog 4 órát minimum, pl beki tudok állni főzni, vasalni, felmosni.. Stb


Nem mérem mindig, nem is idegesítem magam rajta.. Csak "rutinosan" fel tudok készülni az elkövetkező órákra

2018. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!