Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő (kb. ) mire beáll...

Mennyi idő (kb. ) mire beáll a baba szoptatási rendje?

Figyelt kérdés

Első babámat nem tudtam szoptatni és most a Hugit szeretném.

6 napos kis morzsa.

Igyekszem nagyon csak sajnos fáj nagyon mert kisebesedett.

Van amikor fél órát cicizik. De most egy órán át..csak annyira fájt hogy kellett adnom neki egy kis tápszert hogy picit tudjon pihenni a mellem.


2018. nov. 18. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Folyamatosan változni fog, úgyhogy kb soha.

Ha fáj és kisebesesik akkor rosszzul teszed mellre

2018. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tápszerrel nem segítettél sokat, ezt ki kell bírni. Egyébként valószínűleg rosszul teszed mellre, ha ennyire fáj. Az egész bimbóudvart be kell kapni, ne csak a konkrét bimbót kapja be, mert akkor nem is jut elég tejhez és neked is fáj...


Amúgy jó esetben igény szerint szoptatsz, így pedig nem fog egy darabig beállni, ha meg mégis, az folyton változni fog.

2018. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mef kell tanulnid helyesen mellre tenni


Ha tápszert adsz neki cumisüveggel azzal rontHATsz a helyzeten


1 nem áll be a kereslet kínálat


2 a babának másképp kell a az üvegből enni így nem fogja jól elkapni a mellbimbót.

És akár cumizavaros is lehet


A legtosszabb amit sebes bimbóval tehetsz az a tápszerezés.


Amennyire lehet szellőztesd a bimbót kend anyatejjel. amit hagysz megszáradni rsja

Kenheted lanolinnal ( nekem csak anyatej használt)


Válts pózt ha az eddigi módon nem tudod helyesen szoptatni


Nekem is berepedt egyszer, gennyes volt

Hál Istennek csak az egyik.

Pózt váltottunk, 1 hét alatt gyógyult be.

1,5 h-ként szopott akkor a lányom ( nyár) tehát 3 óránként szorítottam össze a fogam..mert bár nem irritálta( megtanultam helyesen rátenni) a nyílt seb, ami vérzett is azért fájt.



Kb 3 hét alatt rendeződött, de folyamatosan változik pl növekedés ugrás, fogázás, hőmérséklet miatt

2018. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van baba, akinek párhetesen már van napirend-féléje és 3-4 óránként szopik, de van, akinek csak 3 hós korára alakul ki, sőt akad hozzátáplálásig 2-3 óránként evő is. Ahogy nő, azért majd egyre ügyesebb és gyorsabb lesz, újszülöttként még normális, ha fél-egy óráig tart egy etetés.

Itt egy jó kép a helyes mellre tételről (a másik meg az, amikor kisebesedik, mert nem az udvart szorítja az ínyével össze, hanem a bimbót): [link]

Cirógasd meg az arcát, akkor reflexből nagyra kitátja, és jó méllyen rakd be, hogy a bimbóudvar nagy része is benne legyen - ne félj, nem fullad meg :)

2018. nov. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!