Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki vett már anyatejet leírná,...

Aki vett már anyatejet leírná, hogy milyen feltételei vannak és hogyan működött a folyamat?

Figyelt kérdés
Jelenleg a babám anyatejet és tápot is eszik,de tejből sokkal kevesebb van, sajnos nem jön több, pedig fejem, szoptatok 3 óránként amiből tápszerezés lesz mert nem jön szinte semmi, masszírozom a mellem, iszok tejfakasztó teát, még a sört is kipróbáltam,de nagyon kevés termelődik. Talán azért mert régen volt mellkisebbítő műtétem és mirigyállomány egy részét eltávolították. Felmerült párommal az a gondolat, hogy vennénk anyatejet megbízható forrásból. Tapasztalat?

2018. dec. 18. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, az anyatejet orvos írja fel receptre, és úgy ingyen van, viszont értelemszerűen a koraszülöttek, kis súlyú újszülöttek, beteg babák élveznek elsőbbséget.


Esetleg annyit tudsz , hogy magánúton, nagyon megbízható ismerőstől mondjuk hordod a tejet, nekem a húgomnál anno 35 éve csinálta anyukám, ismerőstől vette. Viszont ez ugye nem megbízhatóan sosem lehet tudni hogy mi a baja annak a nőnek. Anyatejjel meg ugye mindent átadsz a babának. Az anyatejgyűjtő állomásokon viszont szigorúan ellenőrzik az anyát.

2018. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ja és még valami, mell kisebbítő műtétnél a mell szövetet távolítják el , nem pedig a tejmirigyet. Nem okoskodni akarok , de értek hozzá ez a szakmám.
2018. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Van ilyen lehetőség is, védőnővel kell megbeszélni. Ha van a közeletekben olyan anyuka akinek sok a teje és jutna nektek is, akkor fogod tudni ezt a módszert kivitelezni. Egyébként a receptre kapható anyatej a koraszülötteknek és a beteg babáknak van.
2018. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a gyerekorvossal. Egészséges, időre született, normál súlyú babámnak is felírta. Az más kérdés, hogy nekünk nem vált be.
2018. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ingyen gondoltam azért,én fizetnék érte,csak szerettem volna megtudni hogyan lehet hozzájutni és mik a feltételek.
2018. dec. 18. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy irtuk :)

Az anyatej HA van eleg akkor TB tamogatott. Ha nincs eleg, akkor nincs hiaba fizetsz, akkor is a raszorulo baba fogja ingyen kapni ( koraszulott, beteg ) .

Attol is fugg, hol laksz, ezt igy innen nem tudjuk.

2018. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, van anyatejes fb-csoport, keress ra. En 13. honaoja adom a tejet, 4 babanak adtam tb-n keresztul osszesen, ebbol egy volt koraszulott, a tobbi csak azert kapta, mert nem volt az anyukajuknak, es nem kellett masnak a tej. Gyerekorvostol fugg, hogy felirja-e. 8 honapos koraig kaphat tb-re napi 8 dl tejet. De van, aki nem tudja rb-re adni, mert nincs olyan baba a kornyeken, akinek kellene, vagy tobb teje van, mint napi 8 dl es a felette levo mennyiseget eladja.

Keress ra a fb csoportra, jo esellyel talalsz tejet.

A tb 2700 ft-ot fizet egy literert, de sokszor ingyen celajanljak az anyukak.

2019. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!