Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rábíznátok-e a gyerekre hogy...

Rábíznátok-e a gyerekre hogy hány éves koráig szopjon?

Figyelt kérdés
Hagyod szopni gyermeked addig amíg ö eldönti maga hogy már nem kell vagy autómatikus berögzödés alapján jön a jól megszokott leválasztás emlőröl.Kiidulási történet:VmEgyik anyuka elmondása alapján három és fél éves koráig cicizett majd egynap kijelentette nem kéri tovább.Ti hogy álltok hozzá nyitott kérdéshez?

2019. máj. 11. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2019. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem bíznám rá. Sokminden mást is én döntök el helyette, a szopizás is egy ilyen dolog.
2019. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

En elvalasztottam.

Nagyon kellemetlen volt mar erzetre, raadasul egyre jobban fejlodott a beszedkeszsege, igy neha ciki is volt, mikor azt kiabalta "cici-cici", avgy a polomban akart turkalni.

Ekkor volt 2 eves es 2 honapos napra pontosan! :)

2019. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Biztos nem biznam ra, nagyon visszataszito szerintem mikor ilyen nagy, jarni tudo gyerek meg a cicin log.
2019. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

Én is tudok 3 éves és 4 éves szoptatási időszakot.

Hihetetlenül jótékony hatással van a gyerekek immunrendszerére pozitív értelemben

2019. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem bíznám rá. Szerintem fura ha még 2-3 éves korban is szopizik egy baba.

Én akkor kezdtem az elválasztást, amikor 1 éves lett.

2019. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Mindkettőre rábíztam, három és fél és négy és fél éves korukig szoptak. Azóta kamaszok, semmi bajuk nincs tőle. Nem, én se vagyok perverz mielőtt valaki megírja :) Egyébként, én úgy állok hozzá hogy magánügy. Az se érdekel hogy a szomszéd eszik-e szalonnát vagy Mari néni kávézik-e.
2019. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Bizonyos mértékig meghatározó, hogy a gyereknek meddig és mennyire van igénye a szoptatás nyújtotta megnyugtató közelségre, stb., de én a magam részéről amikor már nagyon terhesnek éreztem és határozottan úgy láttam, hogy itt az ideje a gyereknek más önmegnyugtató technikát alkalmazni az én testem helyett, akkor elválasztottam, akár akarta, akár nem. Ez mindkét gyerekemnél két éves korban következett be, de már legalább negyed évvel előbb korlátoztam az egész napos igény szerinti szoptatást arra, hogy csak alvás előtt adtam. Igazából egyik esetben sem volt könnyű, a harmadiknál valószínűleg hamarabb fogok lépni.
2019. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Nekem volt kezdő anyaként egy "minimum" célom, hogy meddig szeretném mindenképpen. Ez volt a 6 hónap. Miután nagyon jól belejöttem és a baba is igényelte,illetve bőven volt még tejem, akkor úgy voltam vele, hogy hozzátáplálás alatt is folytatom. Olyan 1 éves kora után nem sokkal viszont kitűztem "maximumnak" a másfél éves kort és már csak reggel-este kapott cicit, mellette pedig evett is mindent. Ahogy közeledett a 18 hónapos korához, egyre ritkábban kínáltam neki és valójában már ő is csak nevetgélt rajta, meg játszott vele. Miután egy párszor egymás után ezt eljátszotta, már nem kínáltam többé. Nem is kérte utána és nekem is elég volt. :)
2019. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem bíznám rá. Elnézést a hasonlatért, senkit nem célom megbántani vele, de ez ugrott be elsőnek a kérdés kapcsán: az állat világban sem a kölykök döntik el. Az anya állat egyszercsak elkezdi levalasztani őket. Tudom tudom nem vagyunk állatok és akár ez is kiemelhet minket az állatvilágból, hogy hagyjuk szopni őket amíg akarnak.

Azt gondolom mindenki addig tegye amíg mindkét félnek jó. És senkinek ne legyen lelkiismeret furdalása ha 6 hónaposan vagy akár 3 évesen jön el ez a pont. Sőt akkor se, ha nem is, vagy csak rövid ideig volt teje!

2019. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!