Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki ideiglenes gyogyszeres...

Aki ideiglenes gyogyszeres kezeles miatt abbahagyta a szoptatast meg vissza tudott terni ra?

Figyelt kérdés
2019. máj. 25. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
1 éves volt a fiam mikor tüdő gyulladást kaptam nyáron. Röntgent, gyógyszert, röntgen. 3 hétig nemm szoptattam, le is szokott róla a fiam. Észre sem vette. Addig semmi mást nem Ivott, bajba voltunk , egyik cumisüveget sem fogadta el, itato poharat sem, pohárból gyorsan megtanult inni, a víz nem kellett neki, tea sem, csak a szörpös víz.De nem is kereste a cicit, szóval nem volt nagy lelki trauma.
2019. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5,5 hónapos volt a lányom amikor szteroidos infúziót kaptam 3 napig, majd két hétig tablettában szedtem a szteroidot. Ez összesen kb 3 hét ideiglenes felfüggesztés lett volna (ebben az is benne volt, hogy kiürüljön a gyógyszer), addig fejtem szorgalmasan, hogy ne apadjon el.

Egyik napról a másikra kellett elválasztanom. Az első két napot nagyon megszenvedtük. Nagyon megviselte őt is, meg engem is, de főleg őt. A tápszert nem akarta elfogadni, 4 féle cumisüveget próbáltunk, de mindig csak max 40-50ml-ket evett meg. Aztán a 3. nap szegénykém “beletörődött”. Egyre többet megivott a tápszerből.

Amikor letelt a 3 hét és újra szoptathattam volna, nem fogadta el. Csak rámgatta a fejét a mellem előtt, mintha azt sem tudta volna, hogy mit kell vele csinálni. Utána azt is próbáltam, hogy lefejtem és üvegből kínáltam, de nem kellett neki, fintorgott. Így sajnos nekünk nem sikerült visszatérni rá.

2019. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

2 és fél éve szoptatok, van belelátásom a témába. Tapasztalatból, mondom, hogy sokszor javasolják az orvosok a szoptatás felfüggesztését olyan esetekben is, amikor nem is lenne szükséges. Természetesen nem tudom, milyen komoly betegséget kell kezelned és mekkora a babád, de az [link] oldalon rá lehet keresni gyógyszerre és összetevőkre is, hogy melyik mennyire ártalmas/ártalmatlan a szoptatás tekintetében. Lehet, hogy érdemes az orvosnak is mutatni, ha tanácstalan ezzel kapcsolatban.

Sajnos az első babámnál én is így jártam, hogy 4 hónapos korában egy ilyen túlóvatoskodas miatt kellett leszoktatni a szopiról. Természetesen nem tudtam visszaszoktatni, és nagyon dühös voltam az orvos tudatlansága miatt, hogy ennyire nem volt tájékozott.

Mihamarabbi gyógyulást kívánok neked!

2019. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mire és milyen gyógyszeres kezelést kapsz?

Nem lehet természetes, gyógynövényes kezeléssel kiváltani?

Elég sok gyógyszer kiváltható lenne, csak hát a dokik nem ezt tanulják, ajánlják.

2019. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Virusos megfazasrol van szo es nagyon eldurvult mert eloszor csak termeszetes gyogymodokat probaltam de nem hatott, igy tobbek kozott antibiotikumot kellett szedjek de vegul szoptathattam is kozben , szoval nem hagytam abba szerencsere
2019. jún. 1. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az jó, ha nem kellett abbahagynod a szoptatást.

Nagyon jó természetes antibiotikum a fokhagyma és a propolisz, amik ráadásul a hasznos bélflórát sem teszik tönkre.Mellette van még jó pár olyan gyógynövény alapú termék ami segít az immunrendszer megerősítésében.Érdemes minőségieket választani.Sok anyuka fogyaszt ilyeneket megelőzésre meg jó pár a babának is nagyon hasznos.

2019. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!