Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki ismer olyan szülész-...

VDorottya92 kérdése:

Ki ismer olyan szülész- nőgyógyászt, akivel meg lehet beszélni, hogy megcsászározzon, különösebb indok nélkül? Nem baj, ha csak magánklinikán végez szülés levezetést.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vélemény-nyilvánító válaszokat kapni, röviden megindoklom a kérdésem, de nem ennek az etikai/morális stb. viszonylatai érdekelnek, mert szerintem azt mindenki magának dönti el. Szóval volt egy iszonyú fájdalmas szülésem, meg kellett indítani, kaptam zselét és oxitocint is, ennek hatására viszonylag gyorsan, 5-6 óra alatt megvoltam, de majd meghaltam a fájdalomtól. Nem a kitolástól, az smafu volt ahhoz képest, ami a vajúdás volt, egészen addig, ameddig meg nem kaptam az epidurált. Tudom, mindenkinek fájt, nem is erről akarok témát indítani, ettől független azt gondolom vannak különbözőségek tűréshatárban, módszerekben, alkati beállítottságokban stb. amik ezt befolyásolják, de a lényeg, hogy én többet így nem szülök, az biztos. Köszi, ha valaki bíztatna, hogy lehet a második jobb lesz, hát nem biztos, úgyhogy tényleg csak azt kérem, hogy aki tud olyan dokit, aki császároz "kérésre" (ennek nyilván vannak módjai, hogy lehet ezt lepapírozni stb.), azt kérem privát üzenetben küldje el nekem a nevét! Köszönöm!

2019. júl. 27. 19:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%

Én semmiképp nem szeretnék véleményt nyilvánítani, ezt te tudod, de szeretném ha felkészült lennél. Két császárom volt. Amikor másodszor felállítottak 6 óra után, azt hittem beledöglök annyira fájt. És még más 5-6 óra után el tudta látni a babáját, nekem 20 percbe telt mire felkeltem az ágyamból, fájdalmak mellett. Nem tudtam az oldalamon aludni még 2 nap után sem. Szóval én nem akarok beleszólni, félre ne érts, csak szeretném ha tudnád, hogy a császár is fáj annyira mint a sima szülés, csak nem 5-6 óra hosszáig, hanem sokkal sokkal tovább.

De biztosan találsz olyan orvost a mai világban, főleg jó pénzért, főleg magánklinikán aki megcsinálja indok nélkül és bevállal egy nagy hasi műtétet, annak minden kockázatával.

2019. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

[link]


"Ez alapján az anya kérésére császármetszést csak akkor végezhető, ha az szakmailag indokolt, ez pedig azon esetekben áll fenn, ha a hüvelyi szülés kockázata nagyobb vagy közel azonos, mint a császármetszésé."


Vagyis ha normális az orvosod, találni fogtok megfelelő indokot.

2019. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem megfelelő összegért szinte minden orvos hajlandó egy kamu indokot kreálni. De azért jobb ha tudod, hogy a császár hetekig is fájhat. Abba a kismamás csoportba amibe vagyok pont a minap panaszkodott egy császáros kismama hogy több mint 2 hét után neki még fáj. Én meg 1 hét után már vígan ültem is a gátmetszés ellenére. Hiába fájt nekem is a szülés.
2019. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk van egy orvos aki vallal indoklas nelkul csaszart de el is keri a penzt ert 150000ft meg akkor is ha nem a fogadott doki. Szobatarsam meselte.
2019. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

150et egy nem kívánságszülésért is elkérnek...


Bármelyik magánklinikán megcsinálják, ott anyabarátak. Emellett szerintem ha bemész egy jó magán nődokihoz, aki amúgy valamelyik kórházban szüleszt, akkorvele is meg lehet majd beszélni.


Nekem csak császárom volt, de vajúdtam előtte 8 órát, szóval azzal össze tudom hasonlítani. Mindkettő veszettül fájt. Ettől függetlenül én is császár lesz, és nem bánom (van jó pár indikáció rá).

2019. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
*a második is császár lesz
2019. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
A szülőszobai erőszaktól, embertelen bánásmódtól kell félni, nem a császármetszéstől... [link]
2019. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol? Zalaegerszegen tudok kettőt is, de ha te debreceni vagy, akkor ez nem segítség.
2019. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

A közeledben keresel magán nőgyógyászt/klinikát és ott x összeget mondanak és te ha akarod elfogadod.

Nekem igaz szegeden magán klinikán csinálták.

Az első 1 hét volt nehéz, szépen gyógyultam semmi borzalmas elrettentő nem volt mint ahogy itt sokan írják.

Ha normális az orvosod akkor nincs gond.

2019. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol??


Debrecenből nem jönnél gondolom Győrbe



( Komárom-Esztergomban tudok)

2019. júl. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!