Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az lehet, hogy a nyákdugó nem...

Az lehet, hogy a nyákdugó nem egyszerre megy el hanem darabokban? Az erőlködéstől elmehet?

Figyelt kérdés

Az előbb nagy dolgom volt, sajnos eléggé nehezen megy a dolog így kicsit erőlködnöm kellett. Utána 1 perc múlva vissza kellett mennem pisilni. Csak pár csepp jött és észrevettem, hogy a pisimbe egy kb 1 cm-es sárga ( nem volt véres) takonyszerű valami van. Ez lehetett a nyákdugó? Még soha nem volt ilyen folyásom. Innentől számíthatok arra, hogy folyamatosan távozni fog és lassan beindul a szülés?

38+2 hkm



2019. okt. 15. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! A nyákdugó hormonális hatásra távozik. Van, akinek szülés előtti pár hétben, és van, pl nekem is, hogy a szülés előtti pár órában. Van akinek egyben, és van, mint pl nekem is, hogy több darabban távozott. Ez teljesen egyéni, és nem utal a szülés időpontjára. Annyi, hogy szerintem már ne ülőfürdőzz, és nyilvános WC csak óvatosan.

További kellemes babavárást :)

2019. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem darabokban távozott. A kiírt napon egy nagyobb, picit véres darab, majd utána minden nap egy kicsi, azok sárgásak voltak. 40+6 hetesen indult magtatvízelfolyással a szülés.

A második terhességemnél nem találkoztam a nyákdugóval, ott 40+2 hetesen fájásokkal kezdődött, a kitolás előtt folyt el a víz, valószínű a nyákdugó is akkor távozott.

2019. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! Azóta két pisinél láttam ilyen nyálkás cuccot. De nagyon kicsik voltak viszont eddig még ezt sosem tapasztaltam így szerintem biztos az volt csak darabokban távozik. Már nagyon várjuk a babát 😍
2019. okt. 15. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
❤️
2019. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!